Кафедра менеджменту та фінансів
Кафедра менеджменту і фінансів була створена 1 листопада 2022 року на базі об’єднання кафедр загального менеджменту, галузевого менеджменту й фінансів та обліку, які функціонують на базі Навчально-наукового інституту управління Маріупольського університету ще з 2004 року та забезпечують підготовку фахівців за напрямом 073 «Менеджмент», «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Облік і оподаткування».
Основне завдання кафедри – підготовка висококваліфікованих фахівців: менеджерів, фінансистів, спеціалістів у сфері банківської справи, страхування, обліку та оподаткування, ініціативних і здатних до швидкої адаптації в сучасному бізнес-середовищі.
Конкурентні переваги освітніх програм кафедри забезпечують досягнення студентами програмних результатів навчання за освітніми програмами, зокрема:
- можливість вивчати дисципліни англійською мовою;
- залучення до процесу навчання представників бізнес-середовища та практиків з багаторічним досвідом роботи на керівних посадах;
- доступ до міжнародних програм академічної мобільності (паралельного навчання або стажування в ЗВО країн ЄС) та інших освітніх та наукових проєктів;
- підтримка у працевлаштуванні на підприємствах-партнерах університету та потенційних роботодавців.
Основним пріоритетом кафедри менеджменту та фінансів є формування та розвиток студентської науки. Здобувачі вищої освіти займаються дослідницькою роботою в межах наукових інтересів кафедри, а саме: дослідження актуальних проблем менеджменту та маркетингового менеджменту підприємств, оцінка перспектив та пріоритетних напрямків розвитку систем управління фінансово-економічної безпекою держави, проблем фінансової та облікової діяльності.
Перший (бакалаврський) рівень – 071 «Облік і оподаткування»; 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» та 073 «Менеджмент»;
Другий (магістерський) рівень - 071 «Облік і оподаткування»; 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»; 073 «Менеджмент організації та адміністрування» та «Менеджмент. Управління фінансово-економічною безпекою»;
Третій (освітньо-науковий) рівень – 073 «Менеджмент».
Студентам кафедри менеджменту та фінансів надається можливість обирати для вивчення з каталогів елективних дисципліни різні предмети з циклу загальної та практичної підготовки, що сприяє формуванню soft skills. На кафедрі діє студентоцентрічний підхід, а для формування освітніх програм залучаються як здобувачі так і стейхолдери, які надають свої пропозиції стосовно знань і навичок майбутніх фахівців.
До викладання дисциплін кафедра залучає спеціалістів-практиків з різних сфер діяльності, що дозволяє поєднати теоретичне навчання та здобути практичний досвід.
Основне завдання кафедри – підготовка висококваліфікованих фахівців – менеджерів, фінансистів, спеціалістів у сфері банківської справи, страхування, обліку та оподаткування, ініціативних і здатних до швидкої адаптації в сучасному бізнес-середовищі.
На кафедрі менеджменту та фінансів у розробці є дві комплексні наукові теми: одна – це міжкафедральна комплексна наукова тема «Стратегія розвитку туристично-рекреаційного потенціалу Приазов’я» (реєстраційний номер 0120U101065 від 26.02.2020). Керівник комплексної наукової теми – доктор економічних наук, професор Балабаниць Анжеліка Володимирівна та друга – «Сучасні напрями та механізми розвитку інноваційної та зовнішньоекономічної діяльності на різних рівнях управління» керівник Ткаченко Олена Георгіївна, к.е.н., доцент.
У 2023 році кафедра успішно пройшла акредитацію за третім рівнем освіти (доктор філософії) ОНП Менеджмент та здійснює підготовку аспірантів цього рівня. На кафедрі діє наукова школа з менеджменту: керівник: д.е.н., професор Омельченко В.Я. Основні наукові напрями школи: дослідження актуальних проблем менеджменту та маркетингового менеджменту підприємств зокрема в сфері туристичного та готельно-ресторанного бізнесу, оцінка перспектив та пріоритетних напрямків розвитку систем управління фінансово-економічної безпекою держави. Наукова робота викладачів кафедри та студентів спеціальностей «Менеджмент» спрямована на дослідження проблем управління інноваційно-інвестиційним розвитком та конкурентоспроможністю підприємств та національної економіки; удосконалення системи державного управління в умовах децентралізації та розвитку місцевого самоврядування; реалізація стратегічних рішень у сфері менеджменту підприємств та організацій з урахуванням глобальних викликів; розвиток та управління інтеграційними процесами; розробка інвестиційних проєктів та стратегій розвитку підприємств.
- Університет бізнесу та підприємництва, м. Островець, Польща «Інноваційні освітні технології: європейський досвід та його впровадження у підготовку фахівців з економіки та управління»
- Проєкт REDU Програма підвищення кваліфікації наукових і науково-педагогічних працівників (EU-funded project «Reinventing Displaced Universities: Enhancing Competitiveness, Serving Communities»)
- Консалтингова фірма «Reinoha - consulting» (Чехія, Брно), стажування за програмою «Міжнародна торгівля в контексті ПДВ і митних правил з використанням Incoterms 2010 та системи Intrastat»
- Проєкт USAID «Економічна підтримка України» у партнерстві з «FreeUA-Креативний простір», а саме онлайн-курс «Фінансова грамотність»
- Університет Сілезії у Катовіце «Постдокторське дослідницьке стажування в рамках проєкту Польської агенції з міжнародних обмінів «Усі за одного»
Також викладачі кафедри беруть активну участь в міжнародних науково-комунікативних заходах, організованих за сприяння зарубіжних донорів.