Освітня програма «Облік і оподаткування»
Програма спрямована на підготовку фахівців у сфері обліково-аналітичної, контрольно-аудиторської та податкової діяльності з урахуванням сучасних тенденцій ринку праці.
Обирають її ті, хто бажає стати висококваліфікованим, конкурентоспроможним фахівцем з обліку і оподаткування, який вміє застосовувати набуті знання для розв’язання складних спеціалізованих завдань у сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування, а також володіє управлінськими інструментами здійснення професійної діяльності, навичками комунікації та командної роботи.
Здобувачі вищої освіти вивчають основи економічної теорії та підприємництва, мікроекономіку, макроекономіку, статистику й аналіз господарської діяльності, податкову систему, бухгалтерський, фінансовий та управлінський облік, облік і звітність в оподаткуванні, аудит. Практичні навички майбутні фахівці отримують при проходженні практики на провідних підприємствах різних організаційно-правових форм і сфер економіки, в організаціях, установах, органах місцевого самоврядування.
Спеціальність – 071 «Облік і оподаткування»
Освітня програма – «Облік і оподаткування»
Теоретичний зміст предметної області: поняття, категорії, теорії і концепції обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування.
Методи, методики та технології: загальнонаукові та спеціальні методи, методики, процедури організації і здійснення обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування.
Інструменти та обладнання: сучасні інформаційні системи і комп’ютерні технології, стандартні, спеціальні й галузеві пакети прикладних програм обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування.
Спеціальний фокус освітньої програми орієнтований на набуття здобувачами вищої освіти знань, умінь та навичок, що базуються на положеннях і результатах сучасних наукових досліджень та практики у сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування, орієнтують на подальшу професійну та наукову кар’єру.
- обов’язкове проходження практичної підготовки на провідних підприємствах, організація, установах регіону та всієї України, в органах місцевого самоврядування;
- поглиблене вивчення іноземної мови;
- залучення здобувачів вищої освіти до програм міжнародної мобільності.
Програма розроблена із врахуванням тенденцій розвитку вітчизняного ринку праці і потреб бізнесу в сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування. Реалізація освітньої програми відбувається за участі широкого кола стейкхолдерів, на партнерських засадах, студентоцентрованого підходу, що доводить відповідний досвід працевлаштування випускників освітньої програми.
аудитор; асистент бухгалтера-експерта; бухгалтер; бухгалтер-експерт; бухгалтер-ревізор; економіст з бухгалтерського обліку та аналізу господарської діяльності; економіст з податків і зборів; консультант з податків і зборів; помічник керівника підприємства (установи, організації); помічник керівника виробничого підрозділу; помічник керівника іншого основного підрозділу; помічник керівника малого підприємства без апарату управління; ревізор.
Набуття додаткових кваліфікацій в системі післядипломної освіти.
ЗК02 Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
ЗК03 Здатність працювати в команді.
ЗК04 Здатність працювати автономно.
ЗК05 Цінування та повага різноманітності та мультикультурності.
ЗК06 Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів).
ЗК07 Здатність бути критичним та самокритичним.
ЗК08 Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.
ЗК09 Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.
ЗК10 Здатність спілкуватися іноземною мовою.
ЗК11 Навички використання сучасних інформаційних систем і комунікаційних технологій.
ЗК12 Здатність діяти соціально відповідально та свідомо.
ЗК13 Здатність проведення досліджень на відповідному рівні.
ЗК14 Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
ЗК15 Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку 7 предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, вести здоровий спосіб життя.
СК02 Використовувати математичний інструментарій для дослідження соціально-економічних процесів, розв’язання прикладних завдань в сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування.
СК03 Здатність до відображення інформації про господарські операції суб’єктів господарювання в фінансовому та управлінському обліку, їх систематизації, узагальнення у звітності та інтерпретації для задоволення інформаційних потреб осіб, що приймають рішення.
СК04 Застосовувати знання права та податкового законодавства в практичній діяльності суб’єктів господарювання.
СК05 Проводити аналіз господарської діяльності підприємства та фінансовий аналіз з метою прийняття управлінських рішень.
СК06 Здійснювати облікові процедури із застосуванням спеціалізованих інформаційних систем і комп’ютерних технологій.
СК07 Застосовувати методики проведення аудиту й послуг з надання впевненості.
СК08 Ідентифікувати та оцінювати ризики недосягнення управлінських цілей суб’єкта господарювання, недотримання ним законодавства та регулювання діяльності, недостовірності звітності, збереження й використання його ресурсів.
СК09 Здійснювати зовнішній та внутрішній контроль діяльності підприємства та дотримання ним законодавства з бухгалтерського обліку і оподаткування.
СК10 Здатність застосовувати етичні принципи під час виконання професійних обов’язків.
СК11 Демонструвати розуміння вимог щодо професійної діяльності, зумовлених необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави.
ПР02. Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліково-аналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств.
ПР03. Визначати сутність об’єктів обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування та розуміти їх роль і місце в господарській діяльності.
ПР04. Формувати й аналізувати фінансову, управлінську, податкову і статистичну звітність підприємств та правильно інтерпретувати отриману інформацію для прийняття управлінських рішень.
ПР05. Володіти методичним інструментарієм обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування господарської діяльності підприємств.
ПР06. Розуміти особливості практики здійснення обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування діяльності підприємств різних форм власності, організаційно - правових форм господарювання та видів економічної діяльності.
ПР07. Знати механізми функціонування бюджетної і податкової систем України та враховувати їх особливості з метою організації обліку, вибору системи оподаткування та формування звітності на підприємствах.
ПР08. Розуміти організаційно - економічний механізм управління підприємством та оцінювати ефективність прийняття рішень з використанням обліково -аналітичної інформації.
ПР09. Ідентифіковувати та оцінювати ризики господарської діяльності підприємств.
ПР10. Розуміти теоретичні засади аудиту та вміти застосовувати його методи і процедури.
ПР11. Визначати напрями підвищення ефективності формування фінансових ресурсів, їх розподілу та контролю використання на рівні підприємств різних організаційно - правових форм власності.
ПР12. Застосовувати спеціалізовані інформаційні системи і комп’ютерні технології для обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування.
ПР13. Усвідомлювати особливості функціонування підприємств у сучасних умовах господарювання та демонструвати розуміння їх ринкового позиціонування.
ПР14. Вміти застосовувати економіко - математичні методи в обраній професії.
ПР15. Володіти загальнонауковими та спеціальними методами дослідження соціально - економічних явищ і господарських процесів на підприємстві.
ПР16. Володіти та застосовувати знання державної та іноземної мови для формування ділових паперів і спілкування у професійній діяльності.
ПР17. Вміти працювати як самостійно, так і в команді, проявляти лідерські якості та відповідальність у роботі, дотримуватися етичних принципів, поважати індивідуальне та культурне різноманіття.
ПР18. Аналізувати розвиток систем, моделей і методів бухгалтерського обліку на національному та міжнародному рівнях з метою обґрунтування доцільності їх запровадження на підприємстві.
ПР19. Дотримуватися здорового способу життя, безпеки життєдіяльності співробітників та здійснювати заходи щодо збереження навколишнього середовища.
ПР20. Виконувати професійні функції з урахуванням вимог соціальної відповідальності, трудової дисципліни, планування та управління часом.
ПР21. Розуміти вимоги до діяльності за спеціальністю, зумовлені необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави.
ПР22. Розуміти і реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності вільного демократичного суспільства, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
ПР23. Зберігати та примножувати досягнення і цінності суспільства на основі розуміння місця предметної області у загальній системі знань, використовувати різні види та форми рухової активності для ведення здорового способу життя.
Обов'язкові дисципліни
Студенти що навчаються за освітньою програмою «Облік і оподаткування» під час навчання мають можливість самостійно обрати 25% навчальних дисциплін з каталогу вибіркових дисциплін