Стратегічні партнерства

Університет Вітовта Великого – добрий друг і стратегічний партнер незламного Маріупольського університету. З перших днів повномасштабного вторгнення академічна спільнота Університету Вітовта Великого підтримує героїчних маріупольців: залучається до фандрейзингової кампанії, пропонує спільні наукові дослідження, надає можливість викладачам та здобувачам вищої освіти МДУ проходити освітні та наукові стажування, брати участь у міжнародних конференціях. 

За ініціативи Університету Вітовта Великого Маріупольський університет став частиною альянсу європейських університетів Transform4Europe. 

Значним результатом плідної співпраці стало відкриття Центру Маріупольського університету на базі Університету Вітовта Великого де всі охочі зможуть відчути себе частиною незламної родини.

 
Створення Центру МДУ в Литві має на меті:

 • посилення освітніх, наукових та культурних зв'язків між двома університетами; 
 • підтримку обміну викладачами, дослідниками та адміністративним персоналом, які можуть сприяти освітнім і культурним програмам, розробленим обома установами; 
 • обмін знань; заохочування та сприяння обміну студентами через програму Erasmus+; 
 • проведення спільних заходів, лекцій, семінарів, конференції, литовсько-українських студій; 
 • популяризацію освітніх програм та дослідницьких перспектив Маріупольського державного університету серед української молоді в Литві; 
 • посилення співпраці між центрами допомоги українцям, особливо Центром України при Університеті Вітовта Великого, для поступової інтеграції українців у литовську громаду та освітнє середовище; 
 • збільшення представництва академічної спільноти МДУ шляхом участі в діяльності та ініціативах Transform4Europe Alliance.

Сайт Університету Вітовта Великого

 

 

                 

 

У рамках реалізації проєкту Twinning, започаткованому Cormack Consultancy Group за підтримки Уряду Великої Британії, Маріупольський державний університет успішно співпрацює з університетом Халл. Довгострокове партнерство регламентується підписаним у червні 2022 року Меморандумом про взаєморозуміння між двома закладами вищої освіти, відповідно до якого університети-партнери розробили низку заходів академічної співпраці, зокрема участі у програмах академічної мобільності, спільних грантових проєктах, воркшопах, тренінгах, конференціях, семінарах, літніх мовних школах, форумах та інших формах науково-освітньої діяльності, впровадженні подвійних дипломів, доступу до бібліотечних ресурсів тощо. 

Про практичний вимір такої співпраці свідчать:

 • технічна підтримка з боку університету Халл (надано технічне обладнання на суму 46 404 Євро – комп’ютери, монітори, контактні кабелі, проєктори); 
 • надання благодійних коштів для підтримки матеріально-технічної бази МДУ (перераховано 14925 Євро благодійних коштів);
 • організація англомовних курсів для викладачів і студентів за допомогою онлайн застосунку Rosetta Stone (265 осіб було зареєстровано, серед яких бакалаврів –148, магістрів– 51, аспірантів– 2, НПП–64);
 • сумісні заходи в рамках реалізації освітньо-дослідницького проєкту “Research and Development”.

Проєкт має на меті об’єднати вчених двох університетів для обговорення дослідницьких ініціатив і подальших кроків для підтримки української академічної спільноти. Проведено серію онлайн-зустрічей для роботи у фокус-групах за такими напрямами роботи:

 • обговорення напрямів досліджень, які викликають взаємну зацікавленість всіх учасників;
 • розширення спроможності бібліотеки МДУ (надання доступу до бібліотечних ресурсів університету Халл); 
 • організація англомовних курсів для академічного персоналу МДУ;
 • проведення англомовних семінарів для викладачів і аспірантів за обраною ними тематикою;
 • проведення літніх курсів з удосконалення англомовної компетентності для викладачів з урахуванням їхнього рівня володіння мовою.

За рахунок грантових коштів придбано сканер для потреб бібліотеки МДУ. 

5 липня 2023 року в м. Будапешт відбувся семінар з питань науково-дослідної роботи і перспектив подальшої співпраці між академічною спільнотою двох університетів. 

2-4 серпня британські колеги провели два практичних вебінари для науковців МДУ з технологій проведення наукових досліджень.
 

Сайт університету Халл