Нові знання і творчі захоплення: студентки МДУ про семестр у Литві
Литовський партнер Університет Вітовта Великого радо вітає у своїх стінах спільноту Маріупольського державного університету. Протягом семестру за програмою академічної мобільності Еразмус+ в європейському виші навчалися студентки освітньої програми «Міжнародний бізнес» Дар'я Єгорова та Дар'я Чевичалова.
Весняний семестр став для Дар'ї Єгорової продовженням здобуття нових знань в Університеті Вітовта Великого, яке вона розпочала ще восени. Натомість інша студентка МДУ набула досвіду мобільності вперше.
Перебування в литовському виші видалося насиченим для обох дівчат, проте навантаженість для кожної була своя. Дар’я Чевичалова поєднувала навчання з написанням бакалаврської роботи. Попри складнощі, студентка впоралася, закінчивши Маріупольський університет із відзнакою. Серед її предметів в європейському закладі освіти були фінансовий аналіз, економічні системи, стратегічний менеджмент, міграційна політика та етнічні відносини в сучасних державах. Окрім цього дівчина опановувала німецьку мову. Натомість Дар’я Єгорова зазначила, що друге півріччя їй далося легше, адже кількість дисциплін була меншою. Вона продовжила вивчати ті, що пов’язані з оподаткуванням і фінансами, а також іноземні мови – німецьку й французьку, які опанувала достатньо, щоб розуміти носіїв.
Справжнім задоволенням для студенток стали аудиторні заняття, адже через пандемію COVID-19 і війну в рідному університеті довелося запровадити онлайн-навчання. Лекції від литовських викладачів проходили в стилі TED-talks, що підтримувало інтерес до теми від початку й до кінця пари. Домашньої роботи було небагато і це давало змогу зосередитися на кожному завданні.
Європейський виш пропонував студентам різноманітні заходи та можливості для творчої реалізації. Дар’я Єгорова долучалася до майстер-класів із малювання в галереї та відвідувала виставки графіки. Зі свого боку Дар’я Чевичалова приєдналася до народного ансамблю Університету Вітовта Великого Žilvitis. Дівчина з чотирьох років займається танцями, а до повномасштабного вторгнення перебувала у складі народного ансамблю народного танцю «Промінь» Маріупольського університету. Новий колектив студентку з України зустрів тепло і вона стала його повноцінною частиною. Дар’я виступала не тільки на університетських заходах, а й на міських святах і на баскетбольному матчі.
До організації деяких подій для української молоді брав безпосередню участь Центр МДУ, який працює на базі литовського партнера. Так Дар’я Чевичалова відвідала благодійний захід «З найтеплішими побажаннями з Литви», а Дар’я Єгорова побувала на зустрічі з Послом України в Литовській Республіці.
Завдяки орієнтаційним дням в університеті новачки вперше знайомляться з новим містом проживання і литовською культурою. За словами Дар’ї Чевичалової життя в Каунасі цікаве та спокійне, нагадувало рідний дім – Україну. Це відчуття виникло через доступні та смачні продукти у порівнянні з іншими європейськими країнами. Також місто має зручне розташування – за годину можна дістатися до столиці і провести там більш світський день, а через доступні квитки перед студентами відкривається вся країна. До прикладу, Дар’я Єгорова здійснила подорож до Вільнюса, Тракая і Клайпеди. Спілкуючись із литовцями, дівчина дізналася про найсмачніші національні страви та місця, які варто відвідати.