Досвід навчання студенток МДУ в Університеті Вітовта Великого
Добрий друг спільноти незламних людей Університет Вітовта Великого (Литва) раз у раз запрошує викладачів і студентів на мобільність за програмою Еразмус+.
Цього року молодь Маріупольського державного університету двічі пройшла навчання у виші-партнері – у весняному й осінньому семестрах. Нещодавно зі стажування повернулися студентки Дар’я Єгорова (освітня програма «Міжнародний бізнес»), Орина Васильєва (освітня програма «Філологія. Мова та література (англійська)»), Софія Шустенко (освітня програма «Культурологія»).
Для поглиблення знань і навичок, необхідних для майбутньої професії, дівчата обирали профільні предмети. Так Дар’я відвідувала заняття з управління фінансами бізнесу та маркетингових досліджень, Орина – з британської літератури і творчого письма, Софія – з основ аудіовізуального мистецтва, проєктного планування, культурного розмаїття. Окрім дисциплін за фахом студентки МДУ вивчали іноземні мови, серед яких німецька та французька, вдосконалювали англійську.
Навчання відбувалося в змішаному форматі: на парах, які передбачали аудиторне відвідування, студенти могли за власним бажанням заходити онлайн. Деякі дисципліни передбачали тільки дистанційний формат, як, наприклад, заняття з французької.
Проблем з адаптацією в дівчат не було. Їх підтримувала академічна та студентська спільноти литовського університету, а також інші українці, які навчалися за програмою Еразмус+. До того ж, на початку семестру проводилися заходи, на яких студентки ознайомлювалися з університетом і містом, вивчали базові слова і фрази, необхідні для перебування в новій країні.
Мобільність в іноземному університеті передбачає не тільки відвідування пар, а й насичене студентське життя із зануренням у європейську культуру. Кожна з дівчат знайшла для себе можливості цікавого проведення вільного часу: Дар’я відвідувала творчі заходи на факультеті мистецтв, Орина – музеї, різдвяні ярмарки та концерти. Софія також не оминала музеї та побачила баскетбольний матч місцевого клубу.
Теплими стали зустрічі дівчат із представниками Маріупольського університету, які перебували в Університеті Вітовта Великого з партнерською місією: ректором Миколою Трофименком, делегацією на чолі з проректоркою з науково-педагогічної роботи Тетяною Мареною. Для очільника рідного вишу Софія як майбутня культурологиня провела екскурсію музеєм Міколаса Чурленіса, що в Каунасі.
Наприкінці семестру на студенток чекала перевірка знань. Екзамени також проходили в змішаному форматі – в аудиторії, наприклад для захисту проєктів, та на платформі Moodle для складання тестів. Оцінки за дисципліни, які дівчата вивчали в литовському закладі освіти, будуть зараховані під час сесії в Маріупольському університеті. Крім того, вони отримають сертифікати на рівень знання іноземних мов.