Кафедра політології та міжнародних відносин
Швидкість і масштаби сучасних політичних змін - від міжнародних до міжособистісних - є винятковими. Розуміти, прийняти та адаптувати нову реальність можливо у випадку опанування ідей, подій, інституцій та вибору. Політика є центральним та найважливішим осередком людського життя. Політичні інститути, структури та процеси визначають розподіл ресурсів та права людини. Світ із ціннісним розумінням політичної влади, її процесами та впливами – те що ми пропонуємо вивчати та втілювати.
Кафедра політології та міжнародних відносин пропонує оптимальні програми для кар'єри в політиці, міжнародних справах, неурядових організаціях, ЗМІ тощо. Шлях від великих питань та ідей до згуртування громад та вирішення найактуальніших проблем в усьому світі – амбітні цілі викладачів та студентів кафедри.
Інноваційні підходи у навчанні та дослідженні об’єднують міжнародні відносини, політологію, політичний аналіз та політичну теорію і створюють насичене інтелектуальне середовище для міждисциплінарної взаємодії.
Навчання студентів у невеликих групах, взаємодія та співробітництво з чудовою групою професіоналів – професорів, лекторів та наставників – запорука заохочення та розвитку власного потенціалу та професійного росту. Наші студенти мають унікальну можливість бути повноправними членами академічної команди з великим досвідом грантової діяльності, академічної мобільності, публікаційної активності.
Ступінь у галузі політики або міжнародних відносин, отримана на кафедрі політології та міжнародних відносин МДУ, відкриває двері до широкого кола професій, пов’язаних з політикою. Наші освітні програми розвивають глибоке розуміння міжнародних політичних проблем, формують навички для широкого кола складних професійних ролей. Ми тісно співпрацюємо з роботодавцями в розробці наших програм, що гарантує нашим випускникам конкурентну перевагу в кар’єрі, яку вони обирають.
Суспільно-політичні зміни в країні, зростання громадянської та політичної активності в регіоні Північного Приазов’я сформували нагальну потребу у висококваліфікованих фахівцях з політичних наук, тому у 2015 році кафедра розпочала підготовку бакалаврів зі спеціальності «Політологія». У 2019 році було отримано ліцензію на підготовку магістрів за даним напрямом.
- 2016 – 2018 рр. «Південно-Східний регіон України в умовах суспільно-політичної кризи» (номер державної реєстрації 0116U000655);
- 2019 – 2021 рр. «Повернення та переосвоєння тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях: сучасний стан та перспективи» (номер державної реєстрації 0119U001312)
На сучасному етапі кафедра реалізує дослідження у рамках комплексної теми «Актуальні проблеми світових політичних процесів» (Державний реєстраційний номер: 0122U001563).
У 2011 р. було засновано наукове видання «Вісник МДУ. Серія: Історія. Політологія», яке є фаховим з політичних наук за спеціальностями 052, 291 (Наказ МОН України від 02.07.2020 № 886).
Кафедра щороку проводить Інтернет-конференцію «Тенденції розвитку сучасної системи міжнародних відносин та світового політичного процесу», в якій беруть участь студенти, аспіранти, молоді вчені та викладачі українських ЗВО, а також науковці з країн Європейського Союзу (Польщі, Литви, Естонії, Латвії, Словенії).
Під керівництвом викладачів кафедри працюють Центр ґендерних досліджень і освіти Програми розвитку ООН, Інформаційний центр ЄС, Центр Балто-Чорноморських регіональних студій.
З 2003 року на базі кафедри працює студентське наукове товариство «Дискусійний клуб «Виклики ХХІ ст.» (керівник – кандидат історичних наук, доцент Сергій Пахоменко). Засідання клубу проводяться щомісяця за участі науковців і студентів з інших закладів вищої освіти, а також співробітників підприємств, організацій, установ, органів державної влади та місцевого самоврядування.
EUAID проєкт «Відродження переміщених університетів: посилення конкурентоспроможності, підтримка громад», 2020-2023.
Erasmus+ проєкт «Переосмислення регіональних досліджень: Балтійсько-Чорноморські зв’язки», 2017 – 2022.
Програма для українських дослідників-нерезидентів, Університет Індіани (США), 2023 р.
Зарубіжне стажування Еразмус+ в Університеті Вітаутаса Великого (м. Каунас, Литва), 5 – 10 квітня 2023 р.
Зарубіжне стажування «Освітні технології та онлайн підхід до викладання», Тартуський університет (Естонія), 17-23 січня 2019 р.
Зарубіжне стажування «Забезпечення якості навчальних програм», Університет Вітаутаса Великого (м. Каунас, Литва), 2 – 5 грудня 2018 р.
Зарубіжне стажування в Університеті Вармії і Мазур (м. Ольштин, Польща), 2018.
Зарубіжне стажування в Люблінському католицькому університеті, 2017 – 2018.
Стажування «Інтернаціоналізація вищої освіти», програма Еразмус+ офісу в Україні та Інституту вищої освіти АПНУ, 2022.
Стажування «Стратегування у вищій освіті», програма Еразмус+ офісу в Україні та Інституту вищої освіти АПНУ, 2023.