Студентка МДУ розповіла про навчання в Університеті Генуї

Будь-який досвід академічної мобільності, навіть той, що передбачав певні випробування, приносить свою користь. У весняному семестрі за програмою Еразмус+ освітню подорож за кордон здійснили вісім студентів Маріупольського державного університету. Це вісім різних досвідів від тих, хто здійснив мобільність вперше або вдруге за один навчальний рік, чи вже мав у своєму бекграунді короткострокові візити до європейських вишів.

Власні історії розповіла молодь, яка навчалася в Університеті Острави (Чехія), Університеті Месіни (Італія) та Університеті Вітовта Великого (Литва). Тепер враженнями, хоч і не надто позитивним, ділиться студентка освітньої програми «Фізична культура і спорт» Карина Стуконог. Протягом семестру дівчина навчалася в Університеті Генуї – в одному з найбільших і найповажніших закладів вищої освіти Італії.

Досвід Карини дасть змогу зрозуміти нюанси перебування в Італії на мобільності, а також що важливо враховувати майбутнім студентам за обміном, щоб освітня подорож стала в радість.

Конкурсний добір

Обрання лише кількох учасників мобільності серед десятка охочих – справа не легка та відповідальна. Конкурс має чіткі етапи й терміни, тож тим, хто хоче претендувати на статус студента/ки європейського закладу освіти, потрібно це враховувати. Карині не сподобалося, що не можна було перенести співбесіду, а якщо не приєднуєшся в певний час, то втрачаєш можливість.

За словами студентки МДУ, запитання не були складними, головне – володіти англійською мовою на рівні, достатньому для навчання за кордоном. І як їй пізніше покаже практика, якщо їдеш на мобільність до Італії, то бажано знати бодай на розмовному рівні італійську.

Карина ділиться: «Подаватись варто, бо коли якщо не зараз? Для себе я зрозуміла, що треба вчасно щось робити, адже з віком вже не так цікаво їздити на обміни, коли маєш поєднувати і роботу, і навчання, і адаптацію».

Дівчина чесно відповідає, що її відібрали, бо звільнилося місце в Університеті Генуї, хоча вона туди не прагнула потрапити. На труднощі натрапила від самого початку, адже не знала, що мала все дізнаватися про майбутнє навчання самостійно, не чекаючи всієї інформації від вишу, що приймає.

Для тих, хто хоче вчитися в Італії, Карина рекомендує: «Відколи ви отримали позитивну відповідь з відбору, то одразу починайте моніторити все що можна, до деталей, бо на місці від вас це будуть вимагати».

Навчання та підсумкове оцінювання

Заняття в Університеті Генуї студентка МДУ розпочала аж у квітні, адже потрібно було зробити італійські документи, а на травень вже стояли іспити.

Дівчина вивчала загальну психологію, міжкультурну освіту, моторне навчання, англійську мову, окремо – для науковців. Загалом, п’ять дисциплін – це стандарт, який вимагається від студентів за обміном. Проте від одного предмету можна відмовитися, а якщо якійсь, на приклад, не сподобався або здається занадто важким, то – поміняти. Карина цього не знала, тому вивчала навіть ті дисципліни, які їй не дуже підходили – вона хотіла більше фізичного виховання.

Навчання проводилось італійською мовою. Це для студентки МДУ також стало неочікуваним. Крім того, записати на мовні курси – не запропонували, хоча Карина італійською не володіє. Тож вона самотужки знайшла для себе додаткові заняття з мови. Дівчина ділиться, що було важко витримати навантаження – поєднувати навчання у двох університетах, роботу та курси.

Карина відвідувала пари разом з італійськими студентами. Зі студентами за програмою Еразмус+ вона познайомилася вже більш неформально поза університетом. Заняття проходили у форматі лекцій. За словами дівчини, атмосфера під час них панувала невимушена та не завжди пари йдуть за часом стільки, скільки написано у розкладі, тобто викладач сам визначає, коли студенти можуть бути вільні.

На іспитах Карині було важко без знання мови. Вона їх мала складати як письмово, так і усно. Врятувало те, що до студентів за обміном більш поблажливе ставлення. Дівчина зазначає: «Добре, що викладачі більш-менш лояльно ставились, але це було ще те випробування, бо більшість не розуміє англійської». Крім того, її здивував той факт, що реєструватись на екзамени треба в будь-яку зручну дату, але тільки в день здачі студенти дізнаються, де вони будуть проходити.

Зіткнувшись з мовним бар’єром і бюрократією, Карина наголошує: «Якщо їхати в Італію, то краще заздалегідь вивчити італійську та зайнятися документами, бо там все дуже тягнуть і англійської не знають».

Проживання і стипендія

Студентці МДУ потрібно було самотужки шукати собі житло. Тут вона також зіткнулася з перешкодою. Щоб винайняти квартиру в Італії на період навчання, потрібно мати італійські документи. Про це її не попередили. За словами дівчини, весь процес їхнього виготовлення зайняв цілий місяць, що відтермінувало її навчання.

Стипендія, яку отримувала Карина, покривала харчування та оренду. Варто зазначити, що життя на півночі Італії, де розташована Генуя, дорожче, ніж на півдні. Дівчина зазначає, що якщо бути економним, то на місяць до 1000 євро вистачає. Крім того, є різні локальні додатки, які допомагають ощадливо витрачати кошти.

Адаптація та знайомство з країною

Перед початком навчання жодні заходи з адаптації не проводилися. Це студентку дуже засмутило. Вона мала самостійно все шукати, про все допитуватись: «Добре, що люди зустрічалися хороші, але я думала, що університет буде допомагати».

Подорожувала Карина в найближчі міста – до Портофіно, Чинкве-Терре, Ніцци, Флоренції та Мілану, а також відвідала Монако. Для себе дівчина вигадала власну адаптацію: «Щоб розділити неймовірні види, я запрошувала до себе друзів з України, тож мала сім різних гостей. Так відкривала для себе Італію».

Загалом студентці МДУ країна сподобалася. Вона відзначила гарні краєвиди та смачну їжу Італії, проте наголошує: «Щодо вирішення важливих справ, то треба мати міцні нерви».

gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
img
img
img
img
img
img
img
img