Студентка МДУ розповіла про навчання в Університеті Мессіни
Академічна мобільність – це одна з унікальних можливостей, яку мають студенти Маріупольського державного університету. Завдяки міжнародній співпраці з європейськими вишами освітні подорожі відбуваються щосеместру. Весною мобільність за програмою Еразмус+ здійснили вісім студентів.
Досвідом вже поділилися студентки, які навчалися в Університеті Острави (Чехія), а нещодавно завершила навчання в Університеті Мессіни (Італія) магістрантка освітньо-професійної програми «Англійська мова, зарубіжна література та компаративістика» Марина Сокольвак.
Дівчина розповіла про своє перебування в Європі в статусі студентки, що може надихнути на першу мобільність і стати в пригоді майбутнім учасникам стажувань.
Конкурсний добір
Марині посміхнулася удача під час конкурсу на вакантне місце студентки одного з найстаріших закладів вищої освіти Європи – Університету Мессіни. Вона радить завчасно переглядати вимоги до кандидатів і намагатися не хвилюватися, на скільки це можливо, під час співбесіди: «Якщо дотримуватись цих двох простих, але важливих правил, ви зможете втілити свою мрію про академічну мобільність в реальність».
Навчання та підсумкове оцінювання
В італійському виші студентка МДУ вивчала два предмети: міжнародне комерційне право та стратегічне управління. В кожного викладача був свій підхід до викладання.
На першому предметі студентам читали лише лекції, а щоб скласти екзамен, потрібно було ще самостійно вивчати матеріал. Марині особливо запам'яталося останнє заняття, коли викладач повів усю групу слухачів у гори неподалік Мессіни: «Це був дуже атмосферний день і ще одна гарна нагода більше здружитися з одногрупниками».
А вже на другому предметі студенти здебільшого розглядали практичні кейси реальних компаній і презентували свої проєкти. Ці заняття дівчині сподобалися – вони були продуктивні, цікаві та дали багато нової інформації.
В Італії майже всі екзамени потрібно складати усно. Через це Марина дуже хвилювалася. До студентів, які навчаються за програмою Еразмус+, викладачі ставляться більш поблажливо, тому дівчині пощастило скласти підсумкове оцінювання письмово: «Це було не дуже складно, адже всі питання ми розглядали на заняттях, але потрібно бути готовим, що часу дається набагато менше, ніж в українських університетах».
Проживання і стипендія
Для проживання в Італії студентка МДУ винаймала квартиру, оскільки Університет Мессіни не надавав місце в гуртожитку. З пошуком їй допоміг сайт Subito. Марина радить завчасно узгоджувати всі питання з власником у листуванні, адже потім не завжди вдається налагодити вдалу комунікацію.
Стипендія для українських студентів зараз становить 1100 євро на місяць. За словами дівчини цих грошей повністю вистачає на всі потреби, зокрема і на розваги. Важливо враховувати, особливо під час планування подорожей країною, що життя на півдні Італії набагато дешевше, ніж на півночі.
Адаптація та знайомство з країною
Академічна мобільність – це не тільки про навчання, а й про знайомство з європейською культурою. Студентка МДУ багато подорожувала з друзями й відвідувала пляжні вечірки.
Заходи для насиченого дозвілля учасників мобільності організовувала студентська організація Erasmus Student Network (ESN). Їхня карта дає змогу отримати знижки на літаки й автобуси, а ще безоплатно відвідувати клуби. Марина радить підписуватись на сторінку місцевого ESN в Інстаграм і слідкувати за анонсами подій, щоб знайти нових друзів та отримати незабутні емоції.
Останні новини:


