Практики освітніх інновацій викладачів МДУ у трійці кращих
Цього року Маріупольський державний університет взяв участь у конкурсі кращих практик впровадження освітніх інновацій у системі професійного навчання державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування. Вперше й успішно.
Конкурс традиційно проводить Національне агентство України з питань державної служби. Він має на меті відзначення та поширення провідного досвіду підготовки фахівців, вдосконалення їхніх компетентностей.
За рішенням конкурсної комісії напрацювання викладачів МДУ посіли третє призове місце за успішне підвищення кваліфікації фахівців державної служби й місцевого самоврядування у 2023-2024 роках. Урочисте нагородження переможців відбулося 2 грудня.
Відзначені практики освітньої інновації стосуються розвитку лідерських якостей, цифровізації процесу здобуття освіти, інтеграції результатів наукової діяльності в навчання. Розповідаємо детальніше про них.
Партнерська програма Школа лідерів «Моя громада і МХП: зростаємо разом»
У вересні минулого року Маріупольський університет і компанія МХП уклали договір про співпрацю. На запит партнерів викладачі незламного вишу розробили навчальну програму з розвитку лідерських якостей у керівників територіальних громад.
Для роботи над нею об’єдналися професорка кафедри менеджменту та фінансів Лариса Шаульська, професорка кафедри економіки та міжнародних економічних відносин Тетяна Марена, доцентка кафедри політології та міжнародних відносин Анастасія Трофименко.
Напрацювання освітянок використовувалися для втілення програми Школа лідерів «Моя громада і МХП: зростаємо разом». Навчання передбачало не тільки надання знань і формування навичок, необхідних сучасному лідеру, а й вмінь працювати з проєктами – від опису ідеї до залучення фінансування на її реалізацію.
Імплементація цифрової екосистеми забезпечення якості навчання державних службовців: онлайн-кабінет викладача
Маріупольський університет впроваджує діджитал-інструменти в освітній процес. Це уможливлює попри виклики війни надавати якісні знання.
За допомогою особистих кабінетів на сайті вишу викладачі планують графік занять із посиланнями на відеоконференції, мають швидкий доступ до ресурсів наукової бібліотеки та адаптації навчальних матеріалів під потреби слухачів. Через них вони можуть аналізувати результати навчання, надавати рекомендації щодо дослідницьких робіт.
Інструмент для підготовки держслужбовців і фахівців місцевого самоврядування активно використовують викладачі кафедри публічного управління та адміністрування: професори Андрій Стойка, Анна Чечель, Денис Тарасенко, Олена Бражко, доцентки Світлана Верительник і Марина Зелінська.
Практико-орієнтовне навчання: інтеграція результатів наукових досліджень в програми підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування
Розуміючи важливість забезпечення України кваліфікованими кадрами для її повоєнного відновлення, Маріупольський університет об’єднав зусилля з Всеукраїнською асоціацією компаній з міжнародного працевлаштування. В межах спільного проєкту освітяни досліджують міграційну політику.
Результати наукової роботи, обговоренні на конференціях і круглих столах із залученням представників громадського сектору та влади, інтегровані в навчальний процес підвищення кваліфікації держслужбовців і посадовців місцевого самоврядування.
Над освітньою інновацією на чолі з проректоркою з науково-педагогічної роботи Тетяною Мареною працювала команда викладачок кафедри економіки праці – професорка Світлана Калініна та доцентки Світлана Ланська, Валерія Подунай, Клавдія Тахтарова.