Разом із кращими студентами України: молодь МДУ відвідала студентську конференцію з лідерства
Українське студентство сьогодні творить майбутнє своєї країни, має вагомий голос у суспільстві та впливає на його формування. Активна молодь гуртується, аби зробити краще для закладів освіти та держави.
Протягом трьох днів, з 5 по 6 липня, представники Студентської ради Маріупольського державного університету брали участь у Vlll Міжнародній науково-практичній конференції «Ukrainian Hogwarts: дари лідерства». Представляти незламний виш на студентсько-магічному заході вирушили новообраний голова студради Микита Горбашевський (освітня програма «Кібербезпека») та його заступниці – Анастасія Руденко (освітня програма «Соціологія»), Світлана Фролкіна (освітньо-професійна програма «Врегулювання конфліктів та медіація»).
Подія, організована Студентським парламентом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, об'єднала 70 учасників із 25 студактивів країни. Особливістю конференції стала атмосфера у стилі відомого всесвіту Гаррі Поттера. Учасників розподіляв по факультетах сортувальний капелюх, після чого вони одягали мантії та обирали магічні палички.
Це вже не перший досвід участі молоді незламного вишу у подібному заході. У грудні минулого року в Чернівцях Микита та Анастасія представляли тези на тему формування нового покоління кліматичних лідерів та розробляли проєкти передачі повноважень наступним каденціям самоврядування.
Цьогорічний науковий захід був присвячений лідерству та нагальним проблемам органів студентського самоврядування (ОСС). У перший день Микита та Світлана представляли учасникам структуру студактиву, розповідали про його роботу та головні завдання. Також молодь захистила тези на тему «Функціонування ОСС у контексті сучасних суспільних трансформацій: кейс відродження студради Маріупольського державного університету».
Наступником кроком стала робота в командах. Разом учасники шукали розв’язання різних проблем, зокрема питання залучення молоді, фінансування студентських самоврядувань, створення екологічного середовища. Обмінюватися думками та ділитися своїми напрацюваннями випала нагода у форматі світового кафе, тож кожна стратегія була сформована спільними зусиллями.
Ми знаходили різні шляхи розв'язання проблем і прийшли до того, що можемо запропонувати студентам щось більше, аніж просто бути в студраді. У нашому випадку я планую вводити систему додаткових балів, які можна отримати за заходи, зробити глибший аналіз їхніх потреб і продовжувати йти в ногу з кращими ОСС країни,
– голова студради Микита Горбашевський.
Завершивши два дні активної роботи та презентацій, молодь вирушила у похід до вершин Українських Карпат. Хлопці й дівчата піднялися на скелю «Соколине око», де провели рефлексію щодо побачиного та почутого на конференції. Приємним бонусом стали подарунки від організаторів із щемкими словами підтримки, які були необхідні студентам.
Після майже двох років релокації й «мовчання» нашого самоврядування ми змогли вийти на той рівень, коли потрібні та почуті. За сприяння нашого попереднього очільника, Єгора Кузьміна, ми почали розбудовувати студентське самоврядування до масштабів, коли це не просто потрібно, а коли дійсно хочеться щось змінити та налагодити. Тому на цьому шляху наш досвід впливає на розуміння реального стану речей не тільки в нашому ОСС, а й в інших,
– голова студради Микита Горбашевський.