На крок ближче до інституційних змін: завершився четвертий модуль Програми академічних менеджерів
Чотири місяці фронт-офіс Маріупольського державного університету виступав майданчиком для формування змінотворчих знань і навичок у представників 25 закладів вищої освіти України, які стали учасниками Програми професійного розвитку академічних менеджерів. Ініціатива запроваджена у межах спільного проєкту Міністерства освіти і науки України та Світового банку «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів».
Під час першого модуля академічні лідери дізналися про роль університетів у суспільних трансформаціях, на другому – переосмислили власні стратегії розвитку, третій дав змогу зрозуміли, як згуртувати колектив для досягнення спільної мети, а четвертий – як знайти фінансування та залучити ресурси.
Інтернаціоналізація – вагомий напрям діяльності українських університетів, який відкриває безліч можливостей, зокрема отримання додаткової фінансової підтримки. Про те, як стати частиною міжнародного проєкту та написати успішну заявку на грант, освітяни дізналися від старшої наукової співробітниці Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України Наталії Шофолової.
Співпрацю з бізнесом і комерціалізацію науки з учасниками обговорили представники Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля – проректор Руслан Галгаш і професорка Інна Семененко. Актуальні для сьогодення питання з кризового менеджменту та цифровізації управління фінансами розглянув з командами професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Андрій Ставицький.
Тема фінансування закладів вищої освіти на державному рівні зайняла чинне місце під час четвертого модулю. Корисні знання про розподіл бюджетних коштів розповів заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький.
Кейси британських університетів та українських практиків стали невід’ємною частиною Програми академічних менеджерів. З досвідом колег-освітян щодо залучення фінансів учасників ознайомили професорка КНУ імені Тараса Шевченка Ганна Харламова та доцентка МДУ Олена Педченко. Вони також виступили модераторками на сесіях із представниками громадської організації «Центр розвитку інновацій» – СЕО Катериною Іванченко й директором з ІТ та аналітики Михайлом Лейченком, управителькою з маркетингу та комунікацій фінансової компанії «ВіжинФанд Юкрейн» Аліною Севастюк, директором Асоціації підприємств промислової автоматизації України Олександром Юрчаком, засновником і CEO групи компаній Advanter Group Андрієм Длігачем.
Команда Маріупольського університету збагачувала знання та переймала корисні інструменти на базі Національного технічного університету «Дніпровська політехніка». Своєю чергою простір незламного вишу радо приймав освітян із Дніпра.
Новий досвід і нові знання, провокативні питання і неочікувані рішення, нові знайомства і нові можливості – саме так завершився четвертий модуль Програми професійного розвитку академічних менеджерів. Проте найвідповідальніша частина ще попереду.
Окремо хочеться подякувати всім командам-учасницям, експертам, тренерам, гостинному Маріупольському університету та особисто проректорці Тетяні Марені за кропітку і самовіддану працю!
– представниця команди Дніпровської політехніки, доцентка Аліна Загриценко.
Усі здобуті знання за чотири модулі учасники мають трансформувати в інституційні проєкти. Вже восени, під час підсумкової міжнародної конференції, команди презентують напрацювання, які сприятимуть розвитку власних університетів і зроблять внесок у загальний розвиток вищої освіти України.