Аспірант МДУ – стипендіат Наукового товариства імені Шевченка в США
Увесь цивілізований світ разом з Україною у цій нелегкій боротьбі за незалежність. Завдяки щедрим пожертвам Шевченківський надзвичайний фонд Наукового товариства імені Шевченка в США присудив стипендії п'ятдесяти українським науковцям, письменникам і митцям, які постраждали від війни. Серед них – аспірант освітньо-наукової програми «Культурологія» Маріупольського державного університету Євген Горб.
Про існування фонду науковець дізнався у 2022 році, коли натрапив на інформацію про стипендіальну програму в соціальній мережі, – тоді подібних можливостей з’явилося досить багато. Він подав заявку, проте фінансову підтримку не отримав. Через три роки удача Євгену таки усміхнулася.
Стипендія передбачає одноразову виплату в розмірі 2 000 доларів, шестимісячне членство в Науковому товаристві імені Шевченка в США, сторінку профілю на веб-сайті об’єднання та доступ до корпоративної електронної адреси.
Науковою діяльністю Євген серйозно зайнявся ще на останніх курсах бакалаврату, коли здобував фах історика. Наразі він працює над дисертацією доктора філософії. Робота аспіранта присвячена інтелектуальній біографії польсько-німецького історика культури Александра Брюкнера, який народився у Тернополі, проте в Україні майже невідомий. Разом із цим він активно публікується у Польщі, де вже вийшло 12 його книг науково-популярного спрямування на тему військової історії XVII-XIX ст., незабаром буде опублікована ще одна.
Дослідницький проєкт, з яким Євген подався на стипендіальну програму, присвячений соціальній історії єврейської громади Маріуполя в період нацистської окупації. Над ним науковець працює поза аспірантурою. Він взявся за реконструкцію подій того періоду, бо тривалий час висвітлення голокосту в Маріуполі ґрунтувалося переважно на основі архівних документів радянського походження.
За три роки реалізації проєкту Євгену вдалося попрацювати з усними свідченнями, що зберігаються в Архіві візуальної історії фонду Шоа (США), документами з Бундесархіву (Німеччина), Меморіального музею Голокосту (США), Національного управління архівів та документації (США), Інституту Гувера (США) й інших поважних інституцій.
Ця відзнака має велике символічне значення, бо свідчить про те, що твою роботу помітили, що ти рухаєшся у правильному напрямку. Вкрай важливо презентувати свої дослідження широкій міжнародній аудиторії визнаних фахівців з обраної проблеми, щоб отримати фідбек, корисні поради та навіть знайомства, які можуть стати у пригоді в майбутніх дослідженнях,
– аспірант МДУ Євген Горб.
Як не банально, але в умовах реалій сьогодення стипендіальна підтримка науковців витрачається на побутові й повсякденні речі. Проте Євген також планує зробити фінансовий внесок у власний освітньо-науковий розвиток – на заняття англійської мови, наукову літературу, публікації.
Останні новини:


