Кафедра системного аналізу та інформаційних технологій
Кафедра системного аналізу та інформаційних технологій - сучасний плацдарм для підготовки фахівців в галузі 12 "Інформаційні технології". У складі кафедри працюють професіонали своєї справи, кожен з яких турбується про те, щоб не тільки підготувати чудових фахівців системних аналітиків, фахівців з кібербезпеки, програмістів, а й прищепити студентам любов до науки та наукових відкриттів.
Майбутні фахівці з кібербезпеки вивчають новітні методи та засоби захисту програмного забезпечення від несанкціонованого доступу та руйнівних програмних впливів, захист інформації в інформаційно-комунікаційних мережах та системах, сучасні операційні системи, набувають навичок з алгоритмізації та програмування, що надає змогу вирішувати практичні завдання з організації кібербезпеки.
Системний аналітик – одна з найбільш популярних на сьогодні професій, що базується на ІТ-технологіях і математичному моделюванні. Завдяки своїй універсальній підготовці фахівець здатен розв'язувати проблеми і завдання високого рівня в будь-яких сферах діяльності людини. Магістерська програма із спеціальності 124 "Системний аналіз" оновлено відповідно до запиту Бюро економічної безпеки. На базі кафедри системного аналізу та інформаційних технологій також функціонує міжнародний тренінговий центр з економічної безпеки.
Молодь, яка опановує комп'ютерні науки, після випуску підготовлена до професійної діяльності з проєктування, створення та експлуатації інформаційних систем, створення прикладного програмного забезпечення, інформаційного менеджменту.
Здобувачі постійно займають призові місця на різних конкурсах і олімпіадах. Крім того, вони мають змогу працювати у сучасній лабораторії та використовувати сучасне програмне забезпечення, яке необхідне їм для отримання професійних результатів навчання.
Для набуття практичних навичок з кібербезпеки на кафедрі функціонує навчальна лабораторія з інформаційної та кібербезпеки, яка має в своєму складі сучасне обладнання та програмне забезпечення, отримане за підтримки компанії Rolls-Royce Power Systems AG та організації Deutsch Ukrainische Gesellschaft Rhein Neckar e. V., а також у рамках Проєкту «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України». Крім того, здобувачі освіти мають доступ до широкого спектру курсів і практичних експериментів американської компанії Fortinet. По результатах успішного опанування даних курсів здобувачі мають змогу отримати відповідні сертифікати.
Навчання за спеціальністю 125 "Кібербезпека та захист інформації" відбувається на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти. За результатами успішного навчання, випускник отримає не тільки фах бакалавра з кібербезпеки, а й професійну кваліфікацію молодшого адміністратора мереж і систем за відповідним професійним стандартом.
Для підготовки системних аналітиків на кафедрі є навчальна лабораторія системного аналізу, оснащена необхідним обладнанням та програмним забезпеченням, зокрема IBM i2 Analyst Notebook. Навчання за спеціальністю 124 "Системний аналіз" відбувається на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях вищої освіти.
За останні п’ять років викладачі кафедри опублікували близько 200 наукових праць, які включені до найбільш авторитетних міжнародних наукометричних баз даних (Scopus, Web of Science), які активно цитуються міжнародною науковою спільнотою, отримали кілька патентів на корисну модель. Співробітники кафедри вносять суттєвий вклад у підвищення наукового рейтингу Маріупольського державного університету.
Під час організації студентської наукової діяльності використовуються наступні напрями наукової роботи:
- Виконання здобувачами різнорівневих завдань у межах певних навчальних дисциплін, що стосуються аналізу актуальних наукових джерел та нормативної бази з галузі інформаційних технологій, написання тез та наукових статей, підготовка презентацій та наукових доповідей тощо.
- Участь студентів у щорічній Декаді студентської науки МДУ з публікацією тез доповідей у збірнику наукових праць, в рамках якої кафедрою системного аналізу та інформаційних технологій проводиться засідання секції «Математичні методи, інформаційні технології в освіті, науці, економіці і виробництві».
- Участь студентів у наукових круглих столах з питань кібербезпеки та актуальних проблем дослідження складних систем різної природи.
- Участь у Всеукраїнських та Міжнародних наукових та науково-практичних конференціях під керівництвом викладачів кафедри.
- Участь здобувачів у дослідженнях за індивідуальними темами викладачів, під час освітнього процесу, написання курсових та кваліфікаційних робіт, результатом чого є одноосібні та спільні публікації у наукових виданнях.