Кафедра права
Non in legendo, sed in intelligendo leges consistent
(Закони слід не читати, а розуміти)
Історія кафедри права бере свій початок з 1995 року. Вона неодноразово проходила реорганізацію, але це не впливало на її розвиток. Чергова реорганізація відбулася у листопаді 2022 року, коли об’єдналися кафедра публічно-правових дисциплін і кафедра приватно-правових дисциплін. Сьогодні кафедра має сильний кадровий склад, адже у дружньому колективі працює 14 науково-педагогічних працівників, які мають науковий ступінь доктора та кандидата юридичних наук, вчене звання доцента.
Викладачі кафедри займаються підготовкою фахівців з права і міжнародного права. З 2007 року на економіко-правовому факультеті працює Юридична клініка, яка об'єднує студентів-правознавців з метою вдосконалення практичних навичок через надання безоплатної правової допомоги соціально незахищеним верствам населення.
- науковий збірник «Вісник МДУ. Серія: Право» (ISSN 2226 – 3047). Відповідно до рішення Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України (Наказ № 627 від 14.05.2020 р.) видання включено до Переліку наукових фахових видань України у галузі юридичних наук з присвоєнням категорії «Б»;
- наукове дослідження «Розвиток та практична реалізація правової доктрини в Україні в умовах європейської інтеграції» (номер державної реєстрації 0121U109366). Керівник – кандидат юридичних наук, доцент Любов Князькова;
- з 2008 року проводиться щорічна міжнародна науково-практична конференція «Сучасний розвиток державотворення та правотворення в Україні: проблеми теорії та практики», яку включено до переліку конференцій Міністерства освіти і науки України.
Також до наукової роботи активно залучаються і здобувачі. На кафедрі створено та активно працює науковий гурток «Актуальні проблеми публічно-правових галузей». Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент Юлія Камардіна.
Мета діяльності клініки – виховання нового покоління правників, пов’язане з набуттям здобувачами університету досвіду практичної діяльності з захисту прав, свобод та інтересів людини, формуванням у них усвідомлення важливої ролі правника в суспільстві, розумінням соціальних проблем та бажанням забезпечити незахищеним громадянам доступ до безоплатної правової допомоги та правосуддя. І звичайно - безпосереднє надання здобувачами університету безоплатної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення під пильним керівництвом викладачів-кураторів університету та практикуючих юристів.
З березня 2021 року Юридична клініка Маріупольського державного університету офіційно включена до Асоціації юридичних клінік України.