Кафедра економіки праці

Контакти
Адреса кафедри: вул. Преображенська, 6, Київ, 03037, України
[email protected] +380633638519

Кафедра функціонує у складі економіко-правового факультету МДУ з 1 листопада 2022 року. Метою її діяльності є забезпечення підготовки фахівців нової формації у сфері економіки, якісні характеристики яких відповідають вимогам сучасного конкурентного ринку праці.

Кафедра економіки праці готує фахівців у сфері управління людськими ресурсами на мікро-, мезо-, макро- та міжнародному рівнях. При розробленні освітніх програм і формуванні їхніх освітніх компонент враховано досвід провідних вітчизняних та закордонних освітніх закладів щодо реалізації програм економічної освіти, а також успішних підприємств, установ і організацій щодо управління людськими ресурсами з урахуванням закономірностей функціонування ринку праці й особливостей сучасного етапу трудоресурсного забезпечення економічного розвитку.

Навчання здійснюється із застосуванням інноваційних підходів та інтерактивних освітніх технологій на основі поєднання лекційних, семінарських (практичних) занять, самостійної роботи здобувачів вищої освіти, консультацій. Велика увага приділяється участі у тематичних конференціях, зустрічах, наукових проєктах для отримання студентами не лише нових загальних і фахових знань, а й практичних навичок міжособистісної взаємодії.

Освітні програми за якими кафедра веде підготовку
навчання та викладання
Кафедра економіки праці сприяє впровадженню найкращих практик щодо забезпечення якості вищої освіти відповідно до вимог ринку праці щодо формування компетентностей фахівців з управління персоналом та економіки праці.

Комплексна спрямованість процесу навчання на висвітлення питань трудоресурсного забезпечення, організації праці, управління людськими ресурсами на міжнародному, макро-, мезо- та мікрорівні сприяє опануванню майбутніми фахівцями відповідних знань і навичок, формуванню у здобувачів вищої освіти здатностей аналітичного і критичного мислення як основи прийняття та реалізації оптимальних рішень у сфері управління персоналом та економіки праці.

Навчальні дисципліни, які викладають на кафедрі, є основою для набуття студентами необхідних теоретичних і практичних знань фахового спрямування.

Професорсько-викладацьким складом кафедри акумульовано провідні практики щодо інноваційних й інтерактивних методів навчання з метою безперервного підвищення якості освітнього процесу, у тому числі за допомогою використання мультимедійного обладнання, засобів графічної візуалізації, сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, а також забезпечення зворотного зв’язку, актуалізації навчальних тем тощо.

Навчальний процес забезпечено необхідною навчально-методичною літературою для проведення лекційних та семінарських занять, виконання курсових і кваліфікаційних робіт, проходження практики та ін.

Відповідно до вимог студентоцентрованого підходу навчання за спеціальністю «Економіка», кафедра економіки праці забезпечує право здобувачів вищої освіти на можливість формування індивідуальних освітніх траєкторій в МДУ за допомогою інструментів опанування навчальних дисциплін вільного вибору студентів.
наукова діяльність
До основних напрямів наукової роботи кафедри належать:
1. Розробка наукової теми 0122U201429 (2022-2025 рр.) «Світовий ринок праці в умовах глобальних трансформацій економічного розвитку».
2. Видання монографій та наукових посібників за результатами роботи наукової школи з питань міжнародного ринку праці, а також здійснення досліджень, присвячених сучасним проблемам управління людськими ресурсами.
3. Проведення щорічних конференцій і круглих столів, присвячених проблемам регулювання ринку праці, соціальної економіки та політики.
4. Підготовка аспірантів, докторантів.

Триває безперервна співпраця з науковими установами, ЗВО та партнерами стейкхолдерами, зміст якої полягає у спільному рецензуванні та представленні статей в українських та зарубіжних наукових журналах, виданні навчально-методичних матеріалів за курсами кафедри, обміні професорсько-викладацьким складом з метою проведення короткострокових лекційних курсів, участі у роботі екзаменаційних комісій, спільній роботі наукових шкіл та ін.

Налагоджено співробітництво з партнерами стейкхолдерами з метою забезпечення спрямованості процесу викладання на вирішення практичних завдань регулювання ринку праці, задоволення потреб економіки в людських ресурсах.

Одним із пріоритетних напрямків роботи кафедри є розвиток студентської науки. Тематика дослідницької діяльності здобувачів вищої освіти пов’язана з актуальними проблемами функціонування соціально-економічної сфери.
міжнародна співпраця
З метою проведення наукових досліджень та вирішення практичних питань щодо підготовки висококваліфікованих фахівців відповідно до потреб ринку праці, налагоджено співпрацю з іноземними партнерами:
- Факультет економіки і менеджменту Університету Міколаса Ромеріса (Литва)
- Компанія «PriceFormer Europe» (Німеччина)
- Retirement Partners (США)

Викладачі кафедри

Світлана Ланська
Світлана Ланська [email protected]

в.о. завідувача кафедри економіки праці, кандидат економічних наук, доцент

Академічні профілі
Світлана Калініна
Світлана Калініна [email protected]

декан економіко-правового факультету, професор кафедри економіки праці, доктор економічних наук, професор

Академічні профілі
Валерія Подунай
Валерія Подунай [email protected]

доцент кафедри економіки праці, кандидат економічних наук, доцент

Академічні профілі
Клавдія Тахтарова
Клавдія Тахтарова [email protected]

доцент кафедри економіки праці, кандидат економічних наук, доцент

Академічні профілі
Ольга Лелюк
Ольга Лелюк [email protected]

старший викладач кафедри економіки праці, кандидат економічних наук

Академічні профілі

Навчальні дисципліни кафедри

обов'язкові дисципліни

Академічне письмо Академічне письмо Візуалізація результатів наукових досліджень Вступ до спеціальності Глобалізаційні процеси в системі світового ринку праці Державне регулювання зайнятості Економіка праці та соціально-трудові відносини Економіка соціально-трудових відносин Економічна теорія праці Інформаційно-комунікаційні технології в системі безперервного професійного розвитку Кадрове діловодство та аудит персоналу Кар'єрний менеджмент Корпоративна культура і комплаєнс Міжнародна економіка Міжнародні міграційні процеси Організація та нормування праці Охорона праці та трудове право Ринок праці Соціальна політика Статистика Стратегії управління персоналом Технології розвитку персоналу Управління персоналом Фізіологія та психологія праці Цифрові трансформації трудоресурсного забезпечення економіки HR менеджмент та технології лідерства

вибіркові дисципліни

Потрібна консультація або є запитання? Маєте пропозиції з вдосконалення освітньої програми? Заповніть форму та ми обовʼязково розглянемо її та звʼяжемось з Вами