У МДУ обговорили проблеми та перспективи ринку праці України
24 квітня в Маріупольському державному університеті відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Розвиток ринку праці в умовах глобалізаційних зрушень: виклики для України».
Організацію забезпечили викладачки кафедри економіки праці МДУ. Як співорганізатори до заходу долучилися партнери спільноти незламних – Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування.
Наукова подія об'єднала академічну спільноту з різних регіонів країни для обговорення проблем і можливостей розвитку національного ринку праці та держави в цілому.
Роботу конференції відкрила проректорка з науково-педагогічної роботи та молодіжної політики Юлія Демидова, яка привітала колег і побажала їм плідного та конструктивного діалогу.
Під час пленарного засідання учасники дискутували про міграційну політику, виклики та перспективи трудоресурсного забезпечення економіки, зміни на ринку праці, вплив глобальних трансформацій.
У центрі уваги заходу стало дослідження «Оцінка перспективних трудоресурсних потреб України», презентоване в межах проєкту «Міграційна політика України: шляхи вдосконалення». Його реалізацією опікується Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування у партнерстві з Маріупольським університетом за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
За результатами дослідження ми дійшли висновку, що навіть за найсприятливішого демографічного сценарію, Україна не зможе самотужки задовольнити потребу в робочій силі в коротко- та середньостроковій перспективі. Тому впровадження продуманої, науково обґрунтованої міграційної політики, з фокусом на залучення кваліфікованих фахівців для довгострокової роботи, має стати невіддільним складником економічного відновлення країни,
– в.о. завідувача кафедри економіки праці МДУ Світлана Ланська.
Окремо хочу зауважити, що структурні зміни на ринку праці, зокрема старіння населення та домінування низькокваліфікованої праці, потребують системних рішень. Ключовим стратегічним пріоритетом має стати створення економічної моделі, яка забезпечить відновлення і дозволить Україні конкурувати на глобальному ринку праці,
– президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
За результатами конференції до видання готується збірник матеріалів, який буде розміщений на офіційному сайті Маріупольського університету.