Студентки МДУ долучилися до проєкту з вдосконалення української мови

Світова спільнота допомагає українцям зберігати власну національну ідентичність, зокрема завдяки підтримці проєктів, спрямованих на вдосконалення мови, історії та культури нескореної країни.

Молодь Маріупольського державного університету долучилася до однієї з таких ініціатив від Єнського університету імені Фрідріха Шиллера (Німеччина). Студентки Дар’я Волошина (освітня програма «Прикладні філологічні студії») та Дар’я Юрочкіна (освітня програма «Усний та письмовий переклад») пройшли семестрове онлайн-навчання під наставництвом викладачів провідних вишів України у межах проєкту «Студентські курси з цифрової української філології».

Спочатку на охочих стати частиною проєкту очікував відбірковий конкурс. За його результатами представниці МДУ не тільки змогли долучитися до курсів, які їх найбільше зацікавили, а і стати одними з небагатьох, кому призначалася стипендія протягом навчання.

Дар’я Волошина обрала курс «Діалекти в епоху комп’ютерних технологій: функціонування, дослідження та збереження». Вона поглиблено вивчала говірки та особливості мовлення у різних регіонах України. На практичних заняттях разом з іншими студентами дівчина аналізувала діалектизми, їхнє значення та історію походження.

Не можу приховати, що спочатку в цих курсах мене вразила саме стипендія і бажання перевірити – чи зможу я її отримати. Це був виклик самій собі. Вже під час навчання я зрозуміла наскільки ж цікавий напрям обрала.

В Україні тема діалектів не дуже добре вивчена і я не розумію чому, адже цей світ безмежний та унікальний. Люди з різних куточків нашої країни можуть називати одне й те саме по-різному. Це дуже захопливий феномен, який, на мою думку, потребує глибшого вивчення. І саме цей курс дав змогу вивчати, досліджувати та зберігати всі діалектичні особливості нашої мови. Я набула важливий досвід, завдяки якому ще раз впевнилася, яка ж наша мова прекрасна та неосяжна,

– студентка Дар’я Волошина.

Своєю чергою Дар’я Юрочкіна опановувала курс «Вступ до прикладної лінгвістики». Дівчина поринула в основи цієї науки та її напрями. Водночас студентка Маріупольського університету ознайомилася з особливостями написання літературних текстів, практики викладання мови, формування мовної політики. Наприкінці курсу студентка представила власне есе щодо пройдених тем.

На цей курс можна було подаватися усім, хто розуміється та цікавиться прикладними аспектами лінгвістики. Тому він і привернув мою увагу. Разом із викладачами ми детально опрацьовували кожну його тему, завдяки чому я змогла значно покращити свої знання з мовознавства. Після закінчення навчання у мене залишилися чудові враження, адже окрім корисного досвіду я отримала можливість познайомитися зі студентами та викладачами з різних регіонів України,

– студентка Дар'я Юрочкіна.