Спільнота МДУ відзначила прийдешній День науки

Наука займає особливе місце в діяльності Маріупольського державного університету, адже допомагає студентській спільноті заглибитися у вивчення майбутньої сфери, а академічній – зробити свій внесок у розвиток галузей країни.

15 травня в київському просторі незламного вишу відбувся Форум молодих науковців, присвячений Дню науки. В умовах переміщення подія проводиться вдруге та за гарною традицією у День вишиванки – свята національного єднання та плекання традицій.

На початку заходу до присутніх звернувся ректор МДУ Микола Трофименко. Він подякував науковцям за результативну дослідницьку роботу, яка допомагає науці розвиватися попри виклики війни. Також очільник наголосив, що університет продовжуватиме підтримувати вчених і їхні ідеї, щоб здобутків на благо України ставало більше.

Користуючись урочистою нагодою, ректор вручив відзнаки представникам академічної спільноти, які досягли успіхів на науковій ниві. Подяку Міністерства освіти і науки України оголосили завідувачці кафедри філософії та соціології Тетяні Іванець, почесною грамотою Донецької обласної державної адміністрації нагороджено деканку факультету іноземних мов Наталію Пирлік.

На рівні університету грамоту за сумлінну працю отримала деканка історичного факультету Юлія Константинова, грамоту за наукові досягнення – доцентка кафедри маркетингу та туризму Інна Аракелова і в.о. завідувача кафедри системного аналізу та інформаційних технологій Ганна Мартинюк, грамоту за високі результати у науково-педагогічній роботі – завідувачка кафедри прикладної філології Олена Педченко. Подяку ректора висловлено завідувачці кафедри права Вікторії Григор’євій.

Форум виступив майданчиком для демонстрації наукових талантів і натхнення на подальшу роботу.

Тему розвінчання фейків під час повномасштабної війни підняла доцентка кафедри культурології Ольга Хроненко. Вона розповіла про кураторський проєкт «Маріупольський факт/фейк», покликаний руйнувати маніпулятивні російські наративи, пов’язані з ідентичністю, культурою та історією, завдяки точним і перевіреним фактам. За результатами дослідження вчена планує виставку фотографій.

Про наукову роботу «Формування в молодших школярів навичок безпечної поведінки в довкіллі засобами діяльнісного підходу», яка посіла друге місце на всеукраїнському конкурсі, розповіли студентки освітньої програми «Початкова освіта» Діана Гончарова та Вікторія Челишова. Дівчата експериментально перевірили, як залучення дитини в різні види діяльності впливає на її взаємодію з навколишнім світом, адже тема безпеки зараз має важливе значення.

Гарним завершенням форуму стали відвідини Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого – найстарішої книгозбірні Києва. Спільнота Маріупольського університету мала змогу ознайомитися з багатим книжковим фондом, навіть знайти свої видання, а також почути про сторічну історію, яку зберігають зали установи.

gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img