Серед небагатьох в Україні: студенти МДУ пройшли сертифікацію від американського інституту
Становленню фахівців у Маріупольському державному університеті сприяють не тільки аудиторні заняття у сучасних просторах, а й унікальні можливості збагатити власні знання за фахом від провідних установ світу. Незламний виш – один із трьох закладів освіти України, чиїх студентів запросили до участі в навчальній програмі від міжнародної компанії Information Systems Security Partners і Метрополійного університету Торонто (Канада).
Чудова нагода випала студентам освітньої програми «Кібербезпека» Софії Куплевацькій, Ярославу Кучеру та Ярославу Белашу, який наразі вже перебуває у статусі випускника МДУ.
Програма тривала з березня по травень і передбачала теоретичну підготовку, практичні завдання й менторську підтримку. Основу навчального інтенсиву склав курс із кібербезпеки від авторитетного американського інституту SANS.
Учасники слухали лекції і виконували лабораторні роботи. Після кожного модуля були тести для перевірки знань. Студенти могли поставити будь-яке запитання по навчальному матеріалу у фахівців компанії ISSP, а раз на тиждень виходили на відеозв'язок, щоб разом розібрати складну тему.
Курс дуже розлогий і покриває різні аспекти кібербезпеки. Деякі теми я вже проходила, навчаючись в університеті, але під час курсу я здобула більш глибокі знання і повторила те, що вже знала, наприклад про базу комп’ютерних мереж, комп’ютерну архітектуру, offensive та defensive security. Також на лекціях ознайомилася з операційною системою Linux та опанувала основи з програмування на Python,
– студентка МДУ Софія Куплевацька.
Пройшовши навчання, студенти склали фінальний тест на отримання сертифіката GIAC Foundational Cybersecurity Technologies. Екзамен проходив онлайн. У кожного студента був екзаменатор, який у режимі реального часу стежив за процесом виконання завдань. Можна було користуватися книжками, які на початку курсу надав американський інститут. Як зазначила молодь, тест був достатньо складний навіть за допомоги книжок, але якщо готуватися, то його реально скласти.
Сертифікат GIAC – один із рідкісних і престижних за напрямом кібербезпеки. Він високо оцінюється роботодавцями по всьому світі. В Україні таких сертифікованих фахівців лише кілька десятків.
На одному з круглих столів, присвячених кібербезпеці, я познайомилася з директором компанії ISSP Романом Сологубом. Ми з ним домовилися обговорити можливість навчання та практичної підготовки наших студентів. Через деякий час він запропонував курс від GIAC – однієї з найбільш рідкісних сертифікацій у світі по кібербезпеці.
Хоча курс початковий, він має дуже багато практичних тем, охоплює різні напрями: операційні системи, бази даних, роботу з артефактами, експлойти. Для студентів це гарний старт для кар'єри, а наявність сертифіката взагалі підвищує молодого фахівця в очах роботодавців,
– в. о. завідувача кафедри системного аналізу та інформаційних технологій МДУ Ганна Мартинюк.