МДУ допомагатиме ветеранам війни

Громадськоорієнтованість Маріупольського державного університету передбачає не тільки особистісний розвиток представників громад, а й піклування про захисників і захисниць нескореної країни. Важливо надавати актуальні освітні пропозиції, аби після Перемоги ветерани війни мали можливість повернутися до звичного життя.

Для обговорення таких ініціатив до фронт-офісу вишу завітала американська делегація – президент та голова America's Warrior Partnership Джим Лоррейн і керівниця програм та ініціатив Шері Тем. Разом із ними університет відвідали добрі друзі і партнери – директорка громадської організації «Серце Азовсталі» Ксенія Сухова, керівниця соціальних проєктів System Capital Management Тетяна Кухоцька.

Від спільноти незламних гостей зустріли ректор Микола Трофименко, проректорка з науково-педагогічної роботи Тетяна Марена, проректорка з науково-педагогічної роботи та молодіжної політики Юлія Демидова, проректорка з економічних питань-головна бухгалтерка Анжеліка Дощік, директорка Центру міжнародної освіти Ірина Сікорська. Також до зустрічі долучилися захисники України – випускник МДУ, фахівець навчально-методичного відділу Сергій Яровий і ветеран війни Богдан Зарицький, який вступив до Маріупольського університету завдяки проєкту «Серце Азовсталі».

Для знайомства з вишем гостям провели екскурсію фронт-офісом. Делегація побачила сучасні освітні простори, зокрема й ті, що були створені за американської допомоги, а саме наукова бібліотека та лабораторія кібербезпеки.

Ректор Микола Трофименко розповів представникам America's Warrior Partnership про шлях, пройдений МДУ в умовах тимчасового переміщення: ребрендинг, курс на нове призначення, цифровізацію, інтернаціоналізацію та, найважливіше, – збереження ідентичності маріупольської спільноти.

Вже два роки «Серце Азовсталі» надає допомогу захисникам і захисницям Маріуполя, їхнім родинам. Маючи багато ідей, громадська організація об'єднається з маріупольським вишем задля втілення у життя одного з проєктів.

Велика кількість ветеранів обирає для навчання Маріупольський університет і це символічно. Заклад гнучкий, відповідає потребам і особливостям надання освіти і психологічної допомоги, розуміє потреби захисників і захисниць. Разом ми складемо спеціальну програму, яка відповідатиме на поширений запит – реалізація себе в бізнесі.

За цей час у нас накопичилося багато досвіду і знань, які хочеться поширити у межах країни, щоб якомога більша кількість ветеранів отримувала якісну підтримку на шляху до реінтеграції,

– директорка «Серце Азовсталі» Ксенія Сухова.

У розмові ректор навів приклад із досвіду університету з навчання представників громад бізнес-навичкам, а саме Школу лідерів «Моя громада і МХП: зростаємо разом», реалізовану у колаборації з благодійним фондом «МХП-громаді». Більшість ініціатив, які розробляли учасники, були спрямовані на створення просторів для ветеранів війни в Україні.

Присутні захисники поділилися власними переживаннями і зазначили, що переживши досвід війни, найважливішими для них стали соціалізація і самореалізація, адже є потреба вчитися всьому наново. Своєю чергою Джим і Шері розповіли про успішні кейси з допомоги ветеранам у США. Вражені нескореністю родини МДУ, американські гості виразили підтримку у починаннях на благо українських воїнів і воїнкинь.

У вас унікальна спільнота. На вашому шляху стільки труднощів, проте ви неймовірно сильні! Все, що ми зможемо зробити для вас, ми зробимо,

– голова America's Warrior Partnership Джим Лоррейн.

gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
img
img
img
img
img
img
img