Кафедра практичної психології
Кафедра практичної психології була створена в 1995 році та є структурним підрозділом психолого-педагогічного факультету Маріупольського державного університету.
Науково-педагогічні працівники кафедри забезпечують підготовку за двома спеціальностями: 053 «Практична психологія» та 231 «Соціальна робота». Здобувачі вищої освіти можуть набувати знань, професійних вмінь та навичок за рівнем вищої освіти «Бакалавр» за спеціальностями 053 «Практична психологія» та 231 «Соціальна робота»; а також досягти другого (магістерського) рівня вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Практична психологія» в галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки». Майбутні практичні психологи отримують необхідні компетенції для роботи в кризових ситуаціях, знання у галузях психології травми та реабілітаційної психології, практичні навички роботи у повсякденних, особливих та екстремальних умовах, що сприятиме оптимізації діяльності фахівців ризиконебезпечних професій, відновленню психічного і соматичного здоров’я, психологічного благополуччя, втрачених внаслідок переживання надзвичайних подій. Освітня діяльність кафедри здійснюється як за денною, так і за заочною формами навчання.
Мета діяльності кафедри полягає у підготовці висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців, готових до інноваційної професійної діяльності відповідно до європейських стандартів на основі принципів міжнародної мобільності, креативності, академічної доброчесності, які володіють фаховими компетентностями та технологіями в галузі практичної психології та соціальної роботи; усвідомлюють свою професійну значущість у системі суспільно-політичних та економічних відносин з урахуванням соціальних наслідків, робота з людьми та для людей, урахування принципів захисту та соціальних перетворень української громадськості.
Кафедра забезпечує:
· створення умов щодо здійснення ефективної навчальної, науково-дослідної та творчої діяльності здобувачів вищої освіти;
· вдосконалення навчальної та методичної бази дисциплін, викладання яких забезпечує кафедра.
· запровадження в практику викладацької діяльності науково доведених технологій та методик у галузі психології і соціальної роботи.
· підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників за рахунок їх участі у сертифікованих програмах міжнародного стажування та тренінгах;
· розвиток співпраці зі стейкхолдерами з метою врахування якісних параметрів підготовки майбутніх психологів та працівників соціальної соціальної відповідно до вимог ринку праці.