Важливий кожний: ректор МДУ долучився до обговорення підтримки молоді з ТОТ

Як світоглядний заклад вищої освіти, який бачить своєю місією об'єднання громад Донеччини та збереження їхньої ідентичності, Маріупольський державний університет долучається до важливих обговорень, що впливають на майбутнє країни.

12 лютого представники незламного вишу – ректор Микола Трофименко і проректорка з науково-педагогічної роботи та молодіжної політики Юлія Демидова – взяли участь у представленні Спеціальної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Наскрізною темою став доступ до освіти дітей і молоді з тимчасово окупованих територій.

Проєкт доповіді презентував омбудсмен з прав людини Дмитро Лубінець. Він окреслив проблеми, які перешкоджають українцям на непідконтрольній території здобувати українську освіту. Такі труднощі спричинені першочергово діями держави-агресорки, серед них примусове навчання за стандартами окупаційної влади, блокування українських онлайн-ресурсів, психологічний тиск через обмеження свободи.

Щоб зберегти дітей і молодь для України, дати їм можливість звільнитися від ворожого насаджування, Дмитро Лубінець закликав органи влади об'єднати зусилля – «Ми боремося за кожного та кожну». Як рекомендації, він запропонував різні моделі розв'язання проблем, а також наголосив, що офіс омбудсмена, студенти та освітні установи, які мають досвід переміщення, допоможуть втілити задумане.

Продовженням теми стали панельні дискусії з представниками парламенту, міністерств, університетів, обласної адміністрації. Ректор МДУ Микола Трофименко долучився до обговорення першочергових кроків підтримки дітей та молоді з тимчасово окупованих територій. Серед спікерів панелі був і заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький. Під час свого виступу він наголосив, що університети країни мають бути привабливими для вступників, тримати європейський рівень. Після деокупації мають повертатися сильні заклади, щоб бути флагманами української освіти.

Маріупольський університет – це унікальний кейс зі створення регіонального освітнього осередку, який об'єднує навколо себе громади Донеччини. Для вимушених переселенців дуже важливо не втратити свою ідентичність і відчувати зв'язок із домом, щоб повернутися на рідні землі після деокупації.

Ми віримо в повернення додому, для нас важливо зберегти ідентичність людей – без них ця боротьба буде марною. Світ вражається незламністю, яку демонструють спільноти університетів і вивчає наш унікальний досвід. Ми напрацьовуємо кейси з інтернаціоналізації, диджиталізації, покращення лабораторної бази, що впливає на підвищення якості підготовки своїх студентів. Ми маємо бути ще сильнішими, ніж були,

– ректор МДУ Микола Трофименко.

gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
img
img
img
img
img
img
img
img