Спільнота МДУ визначила подальші дії з підтримки результатів проєкту INTERADIS
Наприкінці серпня представники академічної спільноти Маріупольського державного університету відвідали Італію в межах проєкту Еразмус+ «Інтеграція та адаптація іноземних студентів» (INTERADIS). Європейський партнер проєкту Університет Фоджа організував в місті В'єсте тренінг зі сталого розвитку. Він мав на меті розробити стратегію для подальшого впровадження результатів ініціативи, яка добігає кінця.
Від МДУ в обговоренні взяла участь проєктна команда – начальниця відділу по роботі з іноземними студентами Центру міжнародної освіти Лідія Шевченко та фахівці відділу Данило Єгоренко й Марія Кустікова. До них також долучилися проректорка з економічних питань-головна бухгалтерка Анжеліка Дощік, начальник експлуатаційно-технічного відділу Віктор Галковський, фахівець відділу інформації та зв'язків з громадськістю Максим Кладітін.
Протягом тижня незламні освітяни разом із колегами з інших закладів освіти України та іноземних країн-партнерів пропонували ідеї зі збереження потенціалу результатів проєкту INTERADIS. Працюючи у групах, вони розглядали ключові фактори та потреби для залучення іноземців до українських вишів.
Під час тренінгу учасники акцентували на важливості проведення адаптаційних заходів для іноземних студентів, серед яких зустрічі-знайомства з культурою та мовні клуби. Крім цього, постало питання використання маркетингу як засобу популяризації української освіти серед вступників-іноземців.
За підсумками роботи команда Маріупольського університету визначила основні напрями зі збереження результатів проєкту. Серед них – створення стратегії міжнародного маркетингу, розширення співробітництва з партнерськими установами та покращення знань англійської мови завдяки новому проєкту English4Ukraine.
Тренінг зі сталого розвитку має важливе значення як для проєкту в цілому, так і для кожного партнера окремо. Ми набули знання та навички для впровадження практик, які забезпечать довгостроковий успіх і життєздатність INTERADIS. Це особливо важливо для ініціатив з інтеграції та адаптації, де необхідні тривалі рішення для ефективної підтримки іноземних студентів.
Під час заходу наша команда визначила власну стратегію підтримки результатів проєкту після його закінчення, проаналізувавши наявні ресурси і потенційні ризики, а також розробила власну модель співпраці зі стейкхолдерами,– начальниця відділу по роботі з іноземними студентами МДУ Лідія Шевченко.