Освітяни МДУ долучилися до обговорення психологічних потреб академічних спільнот

Піклування про психологічний стан – не просто тренд чи додаткова опція. Це фундамент, на якому будується якісна та людяна система вищої освіти в Україні. Переживши втрату рідного міста, Маріупольський державний університет як ніхто розуміє, наскільки важливою є психологічна стійкість у кризові часи. Його освітяни та студенти попри все продовжують професійну діяльність і навчання, що є прикладом незламності академічної спільноти.

31 березня представники МДУ ректор Микола Трофименко і проректорка з науково-педагогічної роботи Тетяна Марена взяли участь у заході «Спільнота університетів «Ти як?»: переосмислення вищої освіти крізь призму ментального здоров'я».

Всеукраїнська програма «Ти як?» – ініціатива першої леді Олени Зеленської, яка спрямована на розбудову системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про психологічний добробут. Її реалізує Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України за експертної підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Тримаючи вітальне слово, дружина Президента відзначила, що турбота про ментальне здоров'я на академічному рівні проявляється не тільки у вигляді відповідних дисциплін, а й на етичному рівні як людяність одне до одного. Також вона подякувала університетам, які стали втіленням української стійкості, за мужність нести знання в час випробувань.

Ключовим акцентом заходу стала панельна дискусія за участі очільників провідних українських закладів вищої освіти й експертів з психологічного напряму. До обговорення долучився ректор незламного вишу.

Ми перевірили, що сьогодні університет в Україні – це більше ніж освітня науково-дослідна установа. Це місце, яке виконує потужну соціальну функцію, це місце, яке забезпечує питання національної безпеки держави. Єдність і приналежність до чогось більшого, вона допомагає. Розуміючи це, наша спільнота будує прогромадський виш, важливий для громади Маріуполя та всієї Донеччини,

– ректор МДУ Микола Трофименко.

Після спілкування учасникам заходу представили результати досліджень стосовно уявлень українців про психічне здоров'я, провели лекцію на тему колективної травми та культурної пам'яті, а також практичний воркшоп із формування культури подолання стресових ситуацій. 

gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
img
img
img
img
img
img