На шляху виконання прогромадської місії: освітяни МДУ ознайомилися з британськими практиками
Міжнародна діяльність Маріупольського державного університету не обмежується лише освітнім і науковим напрямами, а також допомагає виконувати прогромадську місію. В межах гранту від Британської Ради делегація незламного вишу здійснила навчальний візит до стратегічного партнера – Університету Халла.
Завдяки участі в програмі «Лідери трансформації університетів задля відродження України» (LUTUR) команда МДУ розробила проєкт інституційних змін, спрямований на підсилення ролі закладу освіти в житті громад. Співпраця з британськими колегами дасть змогу втілити задумане якнайкраще.
Протягом 18-22 листопада вивчали досвід партнерів із реалізації моделі «університет-громада» директорка Центру міжнародної освіти Ірина Сікорська, деканка факультету іноземних мов Наталія Пирлік, завідувач кафедри англійської філології Остап Бодик.
Від Університету Халла сприятливі умови для ефективного та продуктивного спілкування створили виконавча директорка офісу глобальної стратегії Хіларі Лейтон, менеджерки офісу глобальної стратегії Вероніка Хуртадо та Мері-Енн Мердок, заступниця декана з питань досліджень і підприємництва факультету мистецтв, культури та освіти Кетрін Вінн.
Упродовж візиту спільнота незламних зустрічалася з освітянами різних підрозділів вишу Великої Британії – факультетами й інститутами – та запрошеними фахівцями, серед яких представники агенції Migration Yorkshire, для забезпечення міждисциплінарного підходу виконання прогромадського проєкту.
Команда МДУ дізналася про стратегію британського партнера, спрямовану на підтримку зв’язків із громадами та виконання соціальної місії закладу освіти. Її адаптація допоможе посилити позитивний вплив Маріупольського університету на розвиток громад.
За британським досвідом планується інтегрувати тематики посттравматичного синдрому, ментального здоров’я та стійкості у навчальні програми незламного вишу, щоб краще підготувати фахівців до роботи з людьми, які пережили травматичні події.
Особливий акцент під час спілкування присутні зробили на методиках і дослідницьких підходах, які дадуть змогу глибше зрозуміти потреби маріупольців, вимушено переселених до Великої Британії. Спільно з британськими колегами буде створена дослідницька база для подальшого аналізу та розроблення нових підходів взаємодії з громадами.
Не залишилося без уваги і повоєнне відновлення деокупованих територій, яке також охоплює амбітний проєкт трансформації університетів. Для цього партнери планують залучати переселенців, щоб їхні голоси були почутими, а інтереси – враховані.
Візит виявився надзвичайно плідним. Отримані результати та окреслені перспективи відкривають нові можливості для співпраці між Маріупольським університетом та Університетом Халла. Стратегічне партнерство сприятиме розвитку академічних і наукових ініціатив, що матимуть значний соціальний та освітній вплив,
– директорка Центру міжнародної освіти МДУ Ірина Сікорська.