Факультет іноземних мов провів мультикультурний діалог із дослідниками Європи, Південної Америки та Канади

27-28 листопада на факультеті іноземних мов Маріупольського державного університету відбулася II Міжнародна науково-практична онлайн-конференція «Мови та літератури у кроскультурній перспективі».

Перший день розпочався з теплих привітань і натхненних виступів. Від МДУ учасників конференції привітала проректорка з науково-педагогічної роботи та молодіжної політики Юлія Демідова. Вона висловила підтримку всім присутнім та наголосила на важливості таких наукових заходів для обміну досвідом і поглиблення міждисциплінарного діалогу.

Після слово тримали іноземні партнери, гарні друзі спільноти незламних із Литви, Кіпру, Канади, Парагваю. Декан гуманітарного факультету Університету Вітовта Великого Рута Ейдукявічене розповіла про спільні проєкти литовського й українського університетів.

У своєму виступі завідувачка кафедри новогрецьких і візантійських студій Кіпрського університету Марілена Каріолему наголосила, що навіть у найскладніших обставинах «зброя не може примусити дух замовкнути», підкреслюючи силу науки, культури та людського духу.

Про важливість міжкультурної комунікації як фундаменту для порозуміння між народами та наукового прогресу наголосив почесний професор Оттавського університету Дж. Даглас Клейтон.

Зі свого боку проректор Університету Сан-Себастьян Ігор Проценко наголосив на значущості діалогу культур і важливості створення «культурних мостів», які сприяють єднанню і співпраці в глобальному масштабі.

Ці виступи не лише надихнули учасників, а й ще раз підтвердили важливість таких заходів для об’єднання наукових спільнот і поглиблення кроскультурного діалогу.

Пленарне засідання стало платформою для змістовних виступів учасників із різних країн. Аспірантка МДУ Ольга Єфремова розповіла про нове прочитання образу Пенелопи, докторантка Університету Вітовта Великого Альба Роса Меннілло презентувала своє дослідження з гейміфікації, як засобу підвищення мотивації студентів для вивчення іноземної мови, професор Ігор Проценко порівняв природу карнавального сміху в українській і парагвайській літературі.

У другий день конференції відбулися засідання трьох секцій. Учасники проводили професійні дискусії, набували нові знання, надихалися ідеями для наукового розвитку.

gallery view
gallery view
img
img