9 травня 2022 року Маріупольський державний університет став членом Альянсу європейських університетів Transform4Europe. Таке рішення прийнято під час засідання Виконавчої ради Альянсу.
Членство в Альянсі – це ще один рішучий крок для налагодження партнерських зв'язків із провідними закладами вищої освіти Європейського Союзу. Ідея Transform4Europe проста, але амбітна: працювати спільно, щоб змінити ситуацію на краще, реагуючи на мінливі потреби нашого найближчого оточення і всього світу.
Тому партнери Transform4Europe взяли на себе зобов'язання систематично впроваджувати зміни у всіх сферах діяльності своїх установ і використовувати свій передовий досвід для проведення позитивних перетворень всеосяжними та інноваційними способами, яких жоден з окремих членів консорціуму не зміг би досягти самотужки.
Бути Європейським університетом Transform4Europe – означає мати нові можливості для всієї університетської спільноти та регіону, в якому він працює:
- нові міждисциплінарні та міжнародні освітні програми
- інноваційне середовище викладання та навчання
- нові моделі мобільності
- тісна співпраця між університетами, компаніями та іншими ключовими стейкхолдерами з регіонів
- створення багатомовного кампусу та нові можливості для вивчення мов
- активні міжнародні наукові дослідження
- посилення позицій університету на національному та міжнародному рівнях.
Transform4Europe був розроблений шляхом об'єднання потенціалу партнерів для створення простору вищої освіти майбутнього.
Партнери Transform4Europe переконані, що поточні проблеми можуть бути подолані тільки за допомогою інноваційних рішень, створених новим поколінням високо вмотивованих і кваліфікованих європейців. Обов'язком і прагненням об’єднаних університетів є виховання і підготовка нового покоління до активної участі в необхідних процесах трансформації на всіх рівнях.
Університетська мережа Transform4Europe націлена на підготовку нового покоління молодих європейців, які працюватимуть разом у різних дисциплінах та набуватимуть цифрових, міжкультурних та підприємницьких навичок.
Партнери Альянсу:
- Університет Саарленду, Німеччина >>>
- Університет Вітовта Великого в Каунасі, Литва >>>
- Університет Аліканте, Іспанія >>>
- Естонська академія мистецтв, Естонія >>>
- Португальський католицький університет, Португалія >>>
- Приморський університет, Словенія >>>
- Університет Жана Монне, Франція >>>
- Сілезький університет у Катовіце, Польща >>>
- Софійський університет "Св. Климент Охридський", Болгарія >>>
- Університет Трієста, Італія >>>
- Маріупольський державний університет, Україна >>>
У рамках реалізації проєкту Twinning, започаткованому Cormack Consultancy Group за підтримки Уряду Великої Британії, Маріупольський державний університет успішно співпрацює з університетом Халл. Довгострокове партнерство регламентується підписаним у червні 2022 року Меморандумом про взаєморозуміння між двома закладами вищої освіти, відповідно до якого університети-партнери розробили низку заходів академічної співпраці, зокрема участі у програмах академічної мобільності, спільних грантових проєктах, воркшопах, тренінгах, конференціях, семінарах, літніх мовних школах, форумах та інших формах науково-освітньої діяльності, впровадженні подвійних дипломів, доступу до бібліотечних ресурсів тощо.
Про практичний вимір такої співпраці свідчать:
- технічна підтримка з боку університету Халл (надано технічне обладнання на суму 46 404 Євро – комп’ютери, монітори, контактні кабелі, проєктори);
- надання благодійних коштів для підтримки матеріально-технічної бази МДУ (перераховано 14925 Євро благодійних коштів);
- організація англомовних курсів для викладачів і студентів за допомогою онлайн застосунку Rosetta Stone (265 осіб було зареєстровано, серед яких бакалаврів –148, магістрів– 51, аспірантів– 2, НПП–64);
- сумісні заходи в рамках реалізації освітньо-дослідницького проєкту “Research and Development”.
Проєкт має на меті об’єднати вчених двох університетів для обговорення дослідницьких ініціатив і подальших кроків для підтримки української академічної спільноти. Проведено серію онлайн-зустрічей для роботи у фокус-групах за такими напрямами роботи:
- обговорення напрямів досліджень, які викликають взаємну зацікавленість всіх учасників;
- розширення спроможності бібліотеки МДУ (надання доступу до бібліотечних ресурсів університету Халл);
- організація англомовних курсів для академічного персоналу МДУ;
- проведення англомовних семінарів для викладачів і аспірантів за обраною ними тематикою;
- проведення літніх курсів з удосконалення англомовної компетентності для викладачів з урахуванням їхнього рівня володіння мовою.
За рахунок грантових коштів придбано сканер для потреб бібліотеки МДУ.
5 липня 2023 року в м. Будапешт відбувся семінар з питань науково-дослідної роботи і перспектив подальшої співпраці між академічною спільнотою двох університетів.
2-4 серпня британські колеги провели два практичних вебінари для науковців МДУ з технологій проведення наукових досліджень.