REDU: Розвиток інституційного потенціалу Університету управління
У межах міжнародного проєкту «Відродження переміщених університетів: посилення конкурентоспроможності, підтримка громад», що фінансується Європейським Союзом, команда координатора проєкту – директорка Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, професор Світлана Калашнікова та радниця при дирекції Наталя Шофолова – 23-24 березня відвідали Університет управління та провели серію тренінгів для викладачів і управлінців університету.
На першій зустрічі координатори проєкту обговорили з командою Університету результати проведеного інституційного аудиту.
Під час зустрічі ректор Університету управління, професор Світлана Марова та менеджер проєкту REDU, професор Андрій Стойка ознайомили гостей з університетом, підкреслили здобутки та виокремили проблемні напрямки роботи університету, над якими зараз працює команда закладу, презентували Концепцію коворкінгу першого навчального корпусу Університету управління.
«Ми ставимо у приклад Університет управління, як успішний кейс переміщеного закладу вищої освіти, який за короткий проміжок часу зміг відновити освітню, наукову та міжнародну діяльність, та представити університет на гідному рівні в освітньому просторі. Команда проєкту допоможе керівництву, викладачам і студентам розвинути сильні та подолати слабкі сторони Університету управління», - зазначила Світлана Калашникова.
Подальші зустрічі Світлана Калашнікова проводила з представниками професорсько-викладацького та управлінського складу у форматі тренігів за темами:
- «Викладання у вищій освіті: тенденції розвитку – ЄПВО та України»,
- «Розроблення освітніх програм: рамки, алгоритми, учасники, результати»;
- «Університетська автономія та врядування: тенденції розвитку – ЄПВО та України», «Розподілене лідерство як механізм забезпечення ефективного врядування в університеті».
Серію тренгів буде продовжено в онлайн-форматі 25 березня – 5 квітня, їх проведуть експерти Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України.
Зазначимо, що в рамках проєкту передбачено проведення тренінгів за 5 напрямами, а саме:
- університетське врядування та автономія,
- вдосконалення викладання і навчання, забезпечення якості вищої освіти,
- інтернаціоналізація,
- розвиток англомовної компетентності,
- студентське самоврядування.
Активна участь викладачів і студентів Університету управління в тренінгах та інших заходах проєкту дозволить досягти результатів проєкту – покращити компетентність персоналу та студентів університету (розширити права і можливості ефективного врядування), удосконалити процес викладання і навчання, зміцнити інтернаціоналізацію, оновити Стратегію розвитку, посилити співпрацю між університетом та місцевою громадою.