Досвід найкращих: викладачка МДУ взяла інтерв’ю у німецького журналіста
Перейняти досвід від найкращих, щоб і самим стати кращими в обраній сфері. Це чудово знають представники Маріупольського державного університету, саме тому успішно налагоджують зв’язки зі своїми іменитими колегами.
Завідувачка кафедри соціальних комунікацій, професорка Тетяна Іванова поспілкувалася у прямому ефірі з одним із редакторів німецького видання Frankfurter Allgemeine Zeitung Вернером Д’Інкою. Європейський журналіст розповів про принципи професії у межах гостьової зустрічі Української академії преси – освітньої організації, де викладачка МДУ виступає медіаексперткою.
Вернер Д’Інка протягом 15 років займав керівну посаду і формував політику видання, яке має читацьку аудиторію у 148 країнах світу. Загалом журналіст присвятив професії 40 років. Сьогодні пан Вернер допомагає майбутнім фахівцям і досвідченим практикам ще глибше пізнавати сферу медіа – одну із найбільш динамічних у сучасному світі.
Інтерв’ю, яке провела професорка Маріупольського університету, дало змогу отримати з вуст професіонала унікальні поради. Він розповів, як поводитися журналісту у непростих ситуаціях, щоб не порушити правил журналістської етики, не опуститися до маніпуляцій і джинси з поваги до своєї аудиторії, а також окреслив способи і методи протистояння пропаганді, що особливо цінно у воєнний час.
Під час свого виступу Вернер Д’Інка ділився історіями з власного професійного життя та красномовними випадками з кар’єр своїх колег, щоб підкреслити значущість дотримання журналістської етики.
Я був молодим журналістом і зранку, коли у нас була редакційна нарада, стояла напружена атмосфера. В описі портрета одного політика було речення, яке здавалося невинним, звичайним. Написали, що він цінує червоне вино. Шеф-редактор був розлючений. Він сказав, що ми не поділяємо жодну позицію цього політика і маємо абсолютне інше уявлення, ніж цей політик, але в жодному разі не можна, щоб у читачів виникало враження, що він алкоголік. Якщо ми будемо так писати, то створюватимемо хибне враження та порушуватимемо журналістську добропорядність. Я цей випадок часто згадував у своєму професійному житті – для мене це була велика поміч,
– журналіст Вернер Д’Інка.