Освітня програма «Право»
Ви мрієте бути суддею, адвокатом, нотаріусом, слідчим, прокурором, державним виконавцем або юристом? Ваша мрія – правнича діяльність? Тоді Вам до нас!
Наша програма «Право» наддасть Вам можливість сформувати основні компетентності, необхідні для початку успішної правничої кар’єри, та відкриває реальні перспективи працевлаштування в органах влади та приватному секторі, зокрема, у найкращих вітчизняних та міжнародних юридичних компаніях.
Програма відповідає українським державним і сучасним західним стандартам вищої освіти, розробленим у рамках Болонського процесу. Навчання зорієнтоване на поглиблену теоретичну підготовку та розвиток ефективних практичних навичок.
Студенти вивчають конституційне право України, адміністративне та цивільне право, кримінологію, ораторське мистецтво, правові конфлікти у сучасному світі, юридичну етику, судову медицину, психіатрію. Практичні навички майбутні фахівці отримують в державних органах і в органах місцевого самоврядування, адвокатурі, нотаріаті, Юридичній клініці Маріупольського університету. Високі знання студентів дозволяють їм отримувати стипендії на навчання у Школі європейського права та управління в Афінах.
Спеціальність 081 «Право»
Освітня програма «Право»
Фахівець здатний виконувати зазначену професійну роботу за ДК 003:2010 і може займати первинні посади:
3432 – Відповідальний секретар колегії судової / Секретар судового засідання / Секретар суду / Судовий виконавець / Судовий розпорядник
3436.9 – Помічник адвоката / Помічник нотаріуса / Помічник нотаріуса державного / Помічник юриста (інші види юриспруденції)
3450 – Приватний детектив
3451 – Дізнавач / Дільничний офіцер поліції / Інспектор (поліція) / Інспектор з дізнання / Оперуповноважений / Поліцейський офіцер громади / Слідчий (з дипломом бакалавра)
2419.3 – Помічник-консультант народного депутата України
2421.2 – Адвокат / Прокурор / Старший помічник Генерального прокурора України з особливих доручень / Юрист / Юрист-міжнародник
2424 – Інспектор (пенітенціарна система) / Інспектор уповноваженого органу з питань пробації / Оперуповноважений (пенітенціарна система) / Старший інспектор з особливих доручень (пенітенціарна система) / Старший інспектор уповноваженого органу з питань пробації / Старший оперуповноважений в особливо важливих справах (пенітенціарна система)
2429 – Державний виконавець / Інспектор праці (правовий) / Нотаріус / Нотаріус державний / Приватний виконавець / Приватний детектив / Радник / Слідчий / Судовий експерт / Юрисконсульт
5162 – Поліцейський (за спеціалізаціями)
Успішно завершене навчання за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти зі спеціальності 081 Право надає випускникам можливості займатися юридичною практикою, аналітичною, консультативною роботою у сфері права, в установах й на підприємствах публічного та приватного секторів.
ЗК2. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
ЗК3. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.
ЗК4. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.
ЗК5. Здатність спілкуватися іноземною мовою.
ЗК6. Здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології.
ЗК7. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.
ЗК8. Здатність бути критичним і самокритичним.
ЗК9. Здатність працювати в команді.
ЗК10. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів).
ЗК11. Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства; усвідомлення цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідності його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
ЗК12. Здатність усвідомлювати рівні можливості та гендерні проблеми.
ЗК13. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя.
ЗК14. Цінування та повага різноманітності та мультикультурності.
ЗК15. Прагнення до збереження навколишнього середовища.
СК2. Здатність аналізувати ретроспективи розвитку правових явищ та процесів у контексті їх впливу на сучасну правову систему.
СК3. Цінування та повага до гідності людини як найвищої соціальної цінності, розуміння її правової природи.
СК4. Здатність застосовувати Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод, а також прецедентну практику Європейського суду з прав людини.
СК5. Здатність застосовувати норми та інститути міжнародного публічного права, а також міжнародного приватного права.
СК6. Здатність здійснювати порівняльний аналіз окремих правових інститутів права Європейського Союзу та Ради Європи і правової системи України.
СК7. Здатність застосовувати норми та інститути права, щонайменше з таких галузей, як: конституційне право, адміністративне право і адміністративне процесуальне право, цивільне і цивільне процесуальне право, трудове право, кримінальне і кримінальне процесуальне право.
СК8. Здатність застосовувати правові принципи та доктрини.
СК9. Здатність використовувати бази даних органів юстиції та інформаційні технології необхідні під час здійснення юридичної діяльності.
СК10. Здатність використовувати різноманітні інформаційні джерела для повного та всебічного встановлення певних обставин.
СК11. Здатність визначати належні та прийнятні для юридичного аналізу факти.
СК12. Здатність аналізувати правові проблеми та обґрунтовувати правові позиції.
СК13. Здатність до критичного та системного аналізу правових явищ.
СК14. Здатність до консультування з правових питань, зокрема, можливих способів захисту прав та інтересів клієнтів, відповідно до вимог професійної етики, належного дотримання норм щодо нерозголошення персональних даних та конфіденційної інформації.
СК15. Здатність до самостійної підготовки проєктів актів правозастосування.
СК16. Здатність до логічного, критичного і системного аналізу документів, розуміння їх правового характеру і значення.
РН 2. Знати та розуміти міжнародні стандарти прав людини, положення Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також практику Європейського суду з прав людини.
РН 3. Проводити збір і інтегрований аналіз матеріалів з різних джерел.
РН 4. Знати та розуміти основи права Європейського Союзу.
РН 5. Давати короткий правовий висновок щодо окремих фактичних обставин з достатньою обґрунтованістю.
РН 6. Оцінювати недоліки і переваги певних правових аргументів, аналізуючи відому проблему.
РН 7. Складати та узгоджувати план власного прикладного дослідження і самостійно збирати матеріали за визна
РН 8. Застосовувати інститути міжнародного публічного права, а також міжнародного приватного права.
РН 9. Самостійно визначати ті обставини, у з’ясуванні яких потрібна допомога, і діяти відповідно до отриманих рекомендацій.
РН 10. Вільно спілкуватись державною та іноземною мовами як усно, так і письмово, із застосуванням правничої термінології.
РН 11. Мати базові навички риторики.
РН 12. Доносити до респондента матеріал з певної правової проблематики доступно і зрозуміло.
РН 13. Знати та розуміти особливості реалізації та застосування норм матеріального і процесуального права.
РН 14. Використовувати статистичну інформацію, отриману з першоджерел та вторинних джерел для правничої діяльності.
РН 15. Вільно використовувати для правничої діяльності доступні інформаційні технології і бази даних.
РН 16. Використовувати комп’ютерні програмами, необхідні у правничій діяльності.
РН 17. Працювати в команді, забезпечуючи виконання завдань команди.
РН 18. Застосовувати в професійній діяльності основні сучасні правові доктрини, цінності та принципи функціонування національної правової системи.
РН 19. Пояснювати природу та зміст основних правових явищ і процесів.
РН 20. Виокремлювати і аналізувати юридично значущі факти і робити обґрунтовані правові висновки.
РН 21. Готувати проекти необхідних актів застосування права відповідно до правового висновку зробленого у різних правових ситуаціях.
РН 22. Надавати консультації щодо можливих способів захисту прав та інтересів клієнтів у різних правових ситуаціях.
Обов'язкові дисципліни
Студенти що навчаються за освітньою програмою «Право» під час навчання мають можливість самостійно обрати 25% навчальних дисциплін з каталогу вибіркових дисциплін