Предметна область
Об’єкт вивчення – Міжнародне право як нормативна система та специфічний правовий регулятор міжнародних відносин. Вивчення міжнародного права побудовано на політико-правових доктринах, цінностях і принципах, в основі яких покладені права та основоположні свободи людини. Форми юридичних практик у сфері міжнародних гуманітарних відносин .
Цілі навчання – підготовка висококваліфікованих фахівців, які мають поглиблені знання з міжнародного та європейського права і належну кваліфікацію для юридичного аналізу міжнародних відносин та ефективної роботи в міжнародному оточенні на засадах оволодіння системою професійних правничих компетентностей.
Теоретичний зміст предметної області: знання про історію розвитку, методи, функції, галузі та інститути міжнародного права; правові процеси у сфері міждержавних відносин; зміст доктрини, основних теорій і концепцій міжнародного права; міжнародно-правові поняття та визначення; принципи та норми міжнародного права; теоретичні основи правотворчої і правозастосовчої діяльності; етичні стандарти правничої професії.
Методи, методики та технології – загальнонаукові й спеціальні методи дослідження, методи міжнародного публічного і міжнародного приватного права (диспозитивний, колізійний, матеріально-правовий тощо), методи порівняльного правознавства, професійні методики, застосування яких дозволяє вирішувати практичні завдання, зокрема методики правової оцінки поведінки чи діяльності індивідів і соціальних груп, ідентифікації правової проблеми та її вирішення на основі принципів права; цифрові технології.
Фокус програми
Загальна вища юридична освіта першого (бакалаврського) рівня. Акцент на здатності здійснювати ефективну прикладну та практичну діяльність у галузі міжнародного права, права Європейського Союзу та Ради Європи спрямовану на захист прав та інтересів суб’єктів права у міжнародних правовідносинах в міжнародних й державних організаціях і установах, органах місцевого самоврядування, організаціях приватного сектору. Ключові слова: міжнародне право; міжнародні правовідносини; правове регулювання міжнародних відносин; принципи міжнародного права; застосування норм міжнародного приватного та публічного права; міжнародні організації; захист прав людини.
Орієнтація програми
Академічна та професійна орієнтація. Акцент на особистісних та групових компетентностях вирішення практичних завдань у межах широкого кола галузей права, на вільне орієнтування та застосування національного законодавства та міжнародного права.
Особливості програми
Особливість освітньої програми полягає у міждисциплінарній та багатопрофільній підготовці професіоналів, які обізнані у питаннях міжнародного права, усвідомлюють визначальну роль правника в утвердженні верховенства права через захист прав і свобод людини та здатні задовольнити відповідний попит ринку праці фахівців міжнародного гуманітарного права, зокрема в об’єднаних територіальних громадах, органах місцевого самоврядування, місцевої виконавчої влади, професійних правничих самоврядних об’єднаннях. Освітня програма надає можливість здобувачам вищої освіти опанувати фахові знання, вміння та навички, набути компетентності, які цілком розширюють можливості випускників на ринку праці. Наявність серед освітніх компонентів освітньої програми навчальної та виробничих практик забезпечує набуття практичного досвіду розв’язання юридичних проблем різного рівня з урахуванням сучасних тенденцій та закономірностей розвитку міжнародного та європейського права.