Предметна область
Об’єкти навчання: управління організаціями та їх підрозділами.
Теоретичний зміст предметної області:
- парадигми, закони, закономірності,
- принципи, історичні передумови розвитку менеджменту;
- концепції системного, ситуаційного, адаптивного, антикризового, інноваційного, проектного менеджменту тощо;
- функції, методи, технології та управлінські рішення у менеджменті.
Методи, методики та технології:
- загальнонаукові та специфічні методи дослідження (розрахунково-аналітичні, економіко- статистичні, економіко-математичні, експертного оцінювання, фактологічні, соціологічні, документальні, балансові тощо);
- методи реалізації функцій менеджменту (методи маркетингових досліджень; методи економічної діагностики; методи прогнозування і планування; методи проектування організаційних структур управління; методи мотивування; методи контролювання; методи оцінювання соціальної, організаційної та економічної ефективності в менеджменті тощо).
- методи менеджменту (адміністративні, економічні, соціально-психологічні, технологічні);
- технології обґрунтування управлінських рішень (економічний аналіз, імітаційне моделювання, дерево рішень тощо).
Інструменти та обладнання: інформаційно-аналітичні інструменти, сучасне інформаційно-комунікаційне обладнання, інформаційні системи та програмні продукти, що застосовуються в менеджменті.
Фокус програми
Акцент на глибоку професійно-практичну підготовку студентів, що дозволяє сформувати знання, які опираються на інноваційні моделі дослідження в сфері менеджменту. Спеціальна. Програма дозволяє всебічно вивчити специфіку здійснення управлінської діяльності в сфері фінансово-економічної безпеки та особливості впровадження засад менеджменту в умовах трансформації світових та національних, економічних, соціальних та технологічних умов діяльності у даній сфері.
Орієнтація програми
Професійно-прикладна: програма пропонує інтегративний підхід до підготовки фахівців з фінансово-економічної безпеки на основі поєднання теоретичних знань та практичної підготовки, що базується на загальновідомих дослідженнях та наукових результатах в сфері менеджменту, із врахуванням необхідності оцінювати загрози, ризики та виклики, що зумовлені впливом факторів зовнішнього середовища на систему фінансово- економічної безпеки та її складові.
Особливості програми
Програма створена на основі поєднання комплексу управлінських, фінансово-економічних, правових та інформаційно-психологічних компонент, які дозволяють отримати поглиблені знання з управління фінансово- економічною безпекою для проведення наукових досліджень, здійснення інновацій, отримання професійних компетенцій та формування соціальних навичок. Освітня програма передбачає можливість отримання здобувачами вищої освіти фахових консультацій від представників державних служб, великих промислових підприємств та приватних підприємницьких структур, органів місцевої влади, через активне залучення магістрантів до участі у круглих столах, семінарах, конференціях та інших заходах очної та дистанційної форми навчання, що надає можливість особистого спілкування та обміну досвідом із фахівцями- практиками в галузі управління фінансово- економічною безпекою. Враховуючи те, що значна кількість підприємств на Південному Сході України перебуває в скрутному фінансовому положенні або на межі банкрутства та ліквідації, гостро постає потреба в управлінському персоналі, здатному своєчасно виявити ризики фінансово-господарської діяльності, розробити та прийняти управлінські рішення для відновлення стану їх фінансово-економічної безпеки. Освітня програма забезпечує необхідні потреби у висококваліфікованих фахівцях з фінансово- економічної безпеки та не має аналогів на Приазов’ї.