Предметна область
Об’єкт вивчення: управління організаціями та їх підрозділами.
Теоретичний зміст предметної області:
- парадигми, закони, закономірності;
- принципи, історичні передумови розвитку менеджменту;
- концепції системного, ситуаційного, адаптивного, антисипативного, антикризового, інноваційного, проєктного менеджменту тощо;
- функції, методи, технології та управлінські рішення у менеджменті.
Методи, методики та технології:
- загальнонаукові та специфічні методи дослідження (розрахунково-аналітичні, економіко-статистичні, економіко-математичні, експертного оцінювання, фактологічні, соціологічні, документальні, балансові тощо);
- методи реалізації функцій менеджменту (методи маркетингових досліджень; методи економічної діагностики; методи прогнозування і планування; методи проєктування організаційних структур управління; методи мотивування; методи контролювання; методи оцінювання соціальної, організаційної та економічної ефективності в менеджменті тощо);
- методи менеджменту (адміністративні, економічні, соціально-психологічні, технологічні);
- технології обґрунтування управлінських рішень (економічний аналіз, імітаційне моделювання, дерево рішень тощо).
Інструментарій та обладнання: сучасне інформаційно- комунікаційне обладнання, інформаційні системи та програмні продукти, що застосовуються в менеджменті.
Фокус програми
Загальна. Акцент на глибоку професійно-практичну підготовку студентів, що дозволяє сформувати знання, які опираються на інноваційні моделі дослідження в сфері менеджменту.
Спеціальна. Програма дозволяє всебічно вивчити специфіку здійснення управлінської діяльності та особливості впровадження засад менеджменту організації в умовах трансформації світових та національних економічних, соціальних та технологічних умов діяльності.
Орієнтація програми
Професійно-прикладна: програма пропонує інтегративний підхід до підготовки фахівців на основі поєднання теоретичних знань та практичної підготовки, що реалізується через теоретичні та практичні заняття, прикладні дослідження у сферах корпоративного управління, управління структурними підрозділами, операційними системами та бізнес- процесами підприємств.
Особливості програми
Особливість програми підготовки здобувачів вищої освіти полягає у комплексному поєднанні теоретичної і практичної підготовки фахівців з менеджменту, шляхом проведення прикладних досліджень у сферах стратегічного та тактичного управління внутрішнім та зовнішнім середовищем організації, її структурними підрозділами та ключовими сферами діяльності, включаючи операційне середовище, маркетинг, фінанси, правові, економічні та соціальні аспекти. Цикл загальної підготовки забезпечує надання фундаментальних теоретичних, методичних та методологічних знань щодо закономірностей формування, функціонування, інноваційного розвитку та управління сучасними бізнес-організаціями в епоху глобалізації. Цикл професійної підготовки орієнтований на набуття професійних компетентностей сучасних фахівців, здатних адаптуватися до мінливого ринкового середовища та приймати нестандартні управлінські рішення. Цикл практичної підготовки забезпечує формування фахівців-управлінців з новим перспективним способом системного стратегічного мислення. Навчання проводиться в активному дослідницькому науковому середовищі, що передбачає використання інтерактивних, відкритих та проблемних лекцій, семінарів і круглих столів із запрошенням відомих фахівців і практиків з менеджменту, бізнес- тренінгів, кейс-методів, а також застосування сучасних освітніх інформаційно-комунікаційних технологій. Розвиток дослідницьких компетентностей та soft skills забезпечується участю студентів у різноманітних науково-практичних заходах кафедри менеджменту, зокрема: студентські олімпіади з різних напрямів менеджменту, Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт за напрямом «Менеджмент», міждисциплінарний конкурс інноваційних проєктів, секції студентських наукових товариств. Освітня програма надає можливість студентам приймати участь у професійних комплексних програмах стажування.