Провести літо з користю: спільнота МДУ вивчала мову та культуру Польщі

У грудні минулого року Маріупольський державний університет і Сілезький університет в Катовіце офіційно закріпили партнерські відносини, які тривають ще від набуття незламним вишем членства в Асоціації європейських університетів Transform4Europe. Відтоді викладачі та студенти беруть активну участь в освітньо-науковому житті Європи.

Серед нещодавніх подій, до яких долучилася спільнота МДУ, – Літня школа польської мови від Сілезького університету. Троє студенток взяли участь наживо, відвідавши Польщу. Можливістю здійснити освітню подорож скористалися Владислава Деліман, Христина Сабадаш, Марія Ковтуненко. Ще шість викладачів і студентів пройшли навчання онлайн. Це доцентки Ірина Деснова, Олена Блашкова, Марина Горбашевська, Вікторія Мацука, студенти Зоя Кравець і Андрій Росинський.

Незалежно від формату кожен відчув самобутність європейської країни. Програма школи передбачала заняття з мови, культури, історії Польщі, екскурсії визначними місцями, відвідування концертів і музеїв. 

Спільнота МДУ розпочала вивчення мови з нуля. Завдяки інтерактивному й дружньому підходу до навчання, а ще схожості до української слухачам курсу вдалося опанувати польську на базовому рівні. Цьому також посприяло занурення в мовне середовище, адже лекції та обговорення відбувалися польською. Щоб продовжити вдосконалення знань вже самостійно, по завершенні курсу викладачам і студентам подарували підручники.

Знайомство з культурою викликало особливий інтерес у спільноти незламного вишу. Вони дізналися багато цікавого про сусідню країну.

Мені найбільше сподобався спецкурс з польської традиційної кухні. Ми не тільки слухали про традиційні страви, але й готували та куштували їх. У Польщі борщ – barszcz czerwony – вважається не стравою, а лікувальним напоєм, і його можна купити в автоматі з напоями, 

– студентка МДУ Марія Ковтуненко.

Найбільше з усього курсу мені сподобалося знайомство з польською літературою. Надзвичайно цікаво дізнатися про поезію, особливо ті вірші, де автори грають зі словами та створюють нові терміни, аби виразити унікальні філософські концепції та нові сенси. Це розширило моє розуміння літератури та її можливостей, 

– студентка МДУ Зоя Кравець. 

Для тих, хто долучився до літньої школи онлайн, культурна програма була адаптована до віртуальних екскурсій. Проте інші змогли на власні очі побачити важливі історичні місця та відчути особливу атмосферу європейської країни.

Вже першого дня програма передбачала екскурсію старовинним містом Цешин – саме там проживали учасники школи. Вони побували на головній площі, в церкві Святого Миколая і Вацлава, у вежі Пястів і драматичному театрі, де відбулося офіційне відкриття літньої школи. Пізніше слухачі мовних курсів мали змогу піднятися на гору Бескиди, відвідати Вавельський замок у Кракові, Сілезький музей у Катовіце та концтабір в Освенцимі.

Кожного дня молодь проводила вечори з іграми, переглядами фільмів, співами, квестами. Також програмою був передбачений тиждень традицій і культури, в межах якого учасники літньої школи з різних куточків планети представляли свої країни. 

gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
img
img
img
img