Представники МДУ переймають досвід із цифровізації освіти в Німеччині
Команда Маріупольського державного університету взяла участь у тренінгу в межах проєкту «Цифровий університет – Відкрита українська ініціатива» (DIGIUNI). Цього разу запозичення досвіду з цифровізації проходило в Університеті Кельна з 25 по 28 листопада.
До Німеччини вирушили провідний фахівець відділу технічних засобів навчання Дмитро Томась і завідувач кафедри політології та міжнародних відносин Максим Булик.
Програма тренінгу передбачала щоденні інтенсивні воркшопи, лекції, практичні сесії. Впродовж тижня незламні освітяни вивчали європейські практики впровадження сучасних навчальних систем (LMS), мікронавчальних форматів, методик забезпечення якості освітніх процесів і гібридних моделей навчання.
Ми отримали багато ідей і пропозицій стосовно підходів до дизайну освітнього процесу та впровадження гібридних і цифрових форматів, що використовують у Німеччині. Особливо корисним було практичне завдання зі створення сучасної LMS-системи та досвід інтеграції штучного інтелекту – це чудова можливість використати нові знання для розвитку нашого університету, ми вже маємо плани,
– провідний фахівець МДУ Дмитро Томась.
З-поміж іншого учасники мали змогу зануритися в німецьку культуру. Попри осінню дощову погоду, освітяни відвідали різдвяний ярмарок, історичний центр міста та інші знакові місця.
Цей візит став чудовою можливістю ознайомитися з сучасними освітніми практиками у сфері німецької діджитал-освіти, визначити переваги та проблемні питання її впровадження в Україні. Особливий інтерес, на мою думку, викликали доповіді, присвячені гібридному навчанню, системі акредитації освітніх програм в Університеті Кельна, використанню штучного інтелекту.
Окремої уваги заслуговує сам Кельн. Переживши трагічні події Другої світової війни, під час яких руйнування зазнало понад 90% будівель, місто змогло не тільки відновитися, а й стати потужним економічним, науковим, культурним центром Німеччини. Україна, зокрема Маріуполь, переживає таку саму трагедію, тож досвід Кельна має надзвичайну цінність для нас,
– доцент МДУ Максим Булик.