Майбутні творці нової Донеччини завершили тиждень навчання

Минулого тижня в Маріупольському державному університеті стартувала пілотна програма «Лідерство заради відновлення Донеччини». Ініціатива Донецької обласної державної адміністрації покликана підготувати молодь до рушійних змін в регіоні після деокупації.

Хлопцями та дівчатами опікується спільнота незламного вишу, яка виборола це право в інших закладів освіти, здобувши перемогу в конкурсі. Програма навчання спрямована надати знання та навички, необхідні лідеру в умовах війни та повоєнного відродження. Перший тиждень занять і натхненних зустрічей відбувся у фронт-офісі МДУ.

Перебуваючи з дружнім візитом в Україні, із наснажливими словами про сміливість діяти та силу змінюватися перед учасниками виступила обрана ректорка Університету Вітовта Великого, Почесна професорка Маріупольського університету Інета Дебашінскіне.

Про образ і компетентності сучасного лідера розповіли керівниця соціальних проєктів System Capital Management Тетяна Кухоцька й доцентка кафедри політології та міжнародних відносин Анастасія Трофименко. Секрети ефективного командотворення молодь перейняла від професорки кафедри менеджменту та фінансів Лариси Шаульської.  

Власним досвідом поділилися заступниця начальника Покровської міської військової адміністрації Маргарита Ідрісова та засновниця бренду Gnizdo Анастасія Аргунова. Про комунікацію з громадою в кризових умовах учасникам розповіла представниця департаменту внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Маріупольської міської ради Олена Махова.

Від керівниці Центру методології та розвитку соціальної діяльності МХП Ірини Семко молодь дізналася, як бізнес може бути залучений у життя громад і позитивно впливати на нього.

Роль лідера громади як дипломата присутні розглянули під час спілкування з прессекретаркою Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» Даркою Оліфер і директоркою зі стратегічного розвитку Благодійного фонду «Діти героїв» Наталією Лур’є.

Показовими для учасників програми стали виїзні екскурсії до Білогородської громади, яка пережила окупацію, та релокованого спочатку з Донецька, а потім і з Маріуполя підприємства «Перший київський швейний кооператив». Під час візиту до Посольства Європейського Союзу в Україні молодь, зокрема, дізналася про можливості, які надає представництво для підтримки та розвитку нескореної країни. 

За ці дні ми пройшли безліч різноманітних тем, було дуже багато цікавих спікерів і спікерок, які нам розповіли як теорію, так і практику, а головне, що ми побачили реальних лідерів, кожен з яких досяг успіху у своїй сфері. Вони відкриті до запитань, готові навіть до співпраці. Просто неймовірні враження, коли ти пропонуєш ідею людині, яка має впізнавану в усьому світі організацію, а вона говорить, що ми можемо обговорити це і спільно реалізувати,

– учасниця програми Анастасія Медвєдєва.

Попереду на майбутніх творців нової Донеччини чекають два місяці онлайн-занять, які допоможуть їм опанувати мистецтво дипломатії, англомовні компетентності, інструменти фандрейзингу та управління проєктами. Наприкінці програми вони презентують своє бачення, як бути корисними для громад області вже зараз і допомогти рідному краю відновитися після руйнівної війни.

gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
gallery view
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img