DigiUni: освітяни МДУ вивчали чеський досвід інтерактивної освіти
Маріупольський державний університет розпочав реалізацію амбітного проєкту Еразмус+ «Цифровий університет – відкрита українська ініціатива» (DigiUni). 22 квітня команда незламного вишу вирушила до Брно (Чехія) для участі у першому робочому тренінгу.
Досвід європейських колег із цифрової освіти, інновацій і навчальних екосистем переймали деканка психолого-педагогічного факультету Леніна Задорожна-Княгницька, в.о.завідувача кафедри системного аналізу та інформаційних технологій Ганна Мартинюк, яка напередодні долучилася до робочої зустрічі за проєктом у Парижі, доцентка кафедри практичної психології Ольга Пучина, старший викладач кафедри англійської філології Максим Стьопін.
Тренінг проходив на базі Університету Масарика. Разом із представниками 10 українських університетів-партнерів проєкту команда викладачів МДУ мала можливість дізнатися про педагогічні аспекти ефективної інтерактивної освіти, які містили поглиблене дослідження моделі hyflex – гнучкого підходу, що поєднує елементи очного та онлайн-навчання.
Поїздка була надзвичайно корисною, попри холодну дощову погоду. Брно захопило своїм затишком та особливою старовинною атмосферою міста. Найбільше вразив Університет Масарика: теплі вітальні слова ректора Мартіна Бареша, надсучасні аудиторії, обладнані за останнім словом науки, симуляційний центр медичного факультету з його фантастичною матеріально-технічною базою. Ми побачили кращі практики цифровізації освітнього процесу, а занурення у віртуальну реальність та ознайомлення з можливостями віртуального середовища під час професійної підготовки фахівців спонукало до серйозних роздумів щодо використання побаченого у власній викладацькій діяльності. Крім того, тренінг – це чудова нагода зустріти колег із різних українських університетів, з якими ми працюємо за проєктом, подискутувати, обмінятися досвідом організації змішаного навчання,
– професорка МДУ Леніна Задорожна-Княгницька.
Учасників тренінгу вразив досвід організації гібридного навчання, за яким відбувається освітній процес у чеському виші. Університет Масарика пропонує студентам зручний формат здобуття освіти та забезпечує право молоді на такий вибір. Також академічна спільнота МДУ ознайомилася з інформаційною системою, системою підтримки викладачів і студентів, зокрема практичними інструментами для онлайн-навчання через відкриту платформу Moodle.
За результатами тренінгу учасники проєкту DigiUni розробили план подальшої спільної роботи, який допоможе ближче наблизитися до створення всеукраїнського цифрового освітнього середовища.