Освітня програма «Журналістика. Медіакомунікації та зв’язки з громадськістю»
При розробці програми та формуванні її освітніх компонентів вивчався досвід провідних закладів вищої освіти України, Великої Британії, Ірландії, Швеції, Польщі, Австрії. Це стало можливим завдяки участі у проєкті Еразмус+ DESTIN «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розвиваємо стандарти, доброчесність та професіоналізм». Випускники освітньої програми є фахівцями з комунікацій, які на основі ґрунтовних теоретичних знань, сформованих професійних компетентностей креативного і критичного мислення, розвинутих навичок аналізу, здатні забезпечити діяльність, оптимізацію, просування та інноваційний розвиток медіакомунікацій і зв’язків з громадськістю.
Магістранти вивчають методологію наукових досліджень, теорію та історію соціальних комунікацій, новітні медіа, зв'язки з громадськістю, маркетинг, інтегровані комунікаційні технології, рекламу, іноземну мову у професійному середовищі. Майбутні фахівці проходять практику на базі відділів інформації та зв’язків з громадськістю, редакціях ЗМІ, професійних журналістських організаціях. На базі Лабораторії медіаграмотності та медіадосліджень магістранти відвідують просвітницькі заходи та проводять наукові дослідження з блогінгу і цифрових медіа.
Спеціальність 061 «Журналістика»
Освітня програма «Журналістика. Медіакомунікації та зв’язки з громадськістю»
Цілі навчання: набуття здатності розв’язувати задачі дослідницького та/або інноваційного характеру у сфері журналістики.
Теоретичний зміст предметної області: комунікаційні процеси в суспільстві (власне журналістська, видавнича, рекламна та ін.діяльність) та їх репрезентація у широкому спектрі медіапродуктів; типологія, структура і соціальні функції сучасних комунікаційних технологій; медіа у системі соціального управління та самоорганізації суспільства; медіавпливи на масову свідомість на глобальному, регіональному та локальному рівнях.
Методи, методики та технології: збір, оброблення й аналіз/перевірка фактичної інформації, типологізація та класифікація досліджуваних об’єктів; контент-аналіз медіапродуктів; моніторинг відображення суспільних процесів у системі медіа; методики діагностики, експертизи та прогнозування; комунікаційні технології;сучасні цифрові технології.
Інструменти та обладнання: сучасна комп’ютерна техніка та мультимедійне обладнання, інформаційні, бібліотечні ресурси та спеціальне програмне забезпечення, що застосовується для оброблення та візуалізації даних у різних сферах журналістської діяльності.
ЗК02. Здатність планувати час та управляти ним.
ЗК03. Здатність генерувати нові ідеї (креативність).
ЗК04. Здатність спілкуватися іноземною мовою як усно, так і письмово.
ЗК05. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.
ЗК06. Здатність приймати обґрунтовані рішення.
ЗК07. Здатність розробляти проєкти та управляти ними.
ЗК08. Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня.
ЗК09. Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт.
СК02. Здатність критично осмислювати проблеми у сфері журналістики та дотичні до них міждисциплінарні проблеми.
СК03. Здатність приймати ефективні рішення у сфері журналістики.
СК04. Здатність управляти робочими або навчальними процесами у сфері журналістики, які є складними, непередбачуваними та потребують нових стратегічних підходів.
СК05. Здатність зрозуміло і недвозначно доносити власні висновки з питань журналістики, а також знання та пояснення, що їх обґрунтовують, до фахівців і нефахівців, зокрема до осіб, які навчаються.
СК06. Здатність інтегрувати знання та розв’язувати складні задачі журналістики у широких та/або мультидисциплінарних контекстах, за умов неповної або обмеженої інформації з урахуванням аспектів соціальної та етичної відповідальності.
СК07. Здатність забезпечувати та оцінювати стратегічний розвиток команди.
СК 08 Здатність створювати контент, адаптований до типу видання, іноземною мовою (англійська).
СК 09 Здатність забезпечувати фахову промоцію медіа або окремих медіаматееріалів в цифровому середовищі українською та іноземними мовами (англійська).
СК 10 Здатність аналізувати, обробляти та створювати візуальний контент в цифровому середовищі відповідно до запитів цільової аудиторії.
РН02. Аналізувати та оцінювати потенційний вплив розвитку технологій на сучасний стан та розвиток журналістики.
РН 03. Проводити збір, інтегрований аналіз та узагальнення матеріалів з різних джерел, включаючи наукову та професійну літературу, бази даних, та перевіряти їх на достовірність, використовуючи сучасні методи дослідження.
РН04. Вільно спілкуватися державною та іноземною мовами усно і письмово для обговорення професійної діяльності, результатів досліджень та інновацій, пошуку та аналізу відповідної інформації.
РН05. Генерувати нові ідеї та використовувати сучасні технології під час створення медіапродуктів.
РН06. Оцінювати достовірність інформації та надійність джерел, ефективно опрацьовувати та використовувати інформацію для проведення наукових досліджень та практичної діяльності.
РН07. Дискутувати зі складних комунікаційних проблем, пропонувати і обґрунтовувати варіанти їх розв’язання.
РН08. Використовувати передові знання і методики у процесі дослідження діяльності та створення нових медіаінституцій.
РН09. Проводити порівняльний аналіз законодавчої бази та діяльності окремих медіаінституцій України та країн Європейського Союзу. РН10. Мати практичні навички розв’язання проблем, пов’язаних з організацією нових медіаустанов та інституцій.
РН11. Брати продуктивну участь у розробленні проєктів документів, що регламентують діяльність в усіх сферах журналістики, обґрунтовувати суспільну потребу в їх прийнятті, прогнозувати результати їх впливу на суспільство.
РН12. Розробляти та реалізовувати інноваційні та дослідницькі проєкти у сфері журналістики з урахуванням правових, соціальних, економічних та етичних аспектів.
РН13. Організовувати роботу колективу, забезпечувати професійний розвиток його членів та досягнення поставлених цілей.
РН14. Аналізувати, обробляти та створювати вербальний та невербальний контент з використанням цифрових майданчиків, сервісів, додатків та технологій в цифровому просторі.
РН 15. Генерувати мультимедійний контент, адаптований до мобільних додатків та технологій для вирішення професійних завдань.
Обов'язкові дисципліни
Студенти що навчаються за освітньою програмою «Журналістика. Медіакомунікації та зв’язки з громадськістю» під час навчання мають можливість самостійно обрати 25% навчальних дисциплін з каталогу вибіркових дисциплін