Освітня програма «Менеджмент міжнародних інфраструктурних проєктів»
Програма спрямована на підготовку менеджерів і лідерів команд міжнародних інфраструктурних проєктів, які передбачають впровадження інноваційних підходів задля сталого соціально-економічного розвитку України. Випускники здатні ідентифікувати проблеми та розв’язувати складні задачі з міжнародного проєктного менеджменту для організацій, підприємств, установ державної влади і місцевого самоврядування. Освітньою програмою передбачається отримання додаткової кваліфікації у сфері будівництва та соціальної інженерії.
Програма формує фундаментальні знання та фахові навички з менеджменту, просторового планування, урбаністики в контексті проєктної діяльності підприємств, установ, організацій у часи війни та післявоєнного відновлення. Практика в органах місцевого самоврядування і підприємствах дозволяє отримати досвід за фахом з урахуванням сучасних тенденцій і закономірностей розвитку держави.
Спеціальність 073 «Менеджмент»
Освітня програма «Менеджмент міжнародних інфраструктурних проєктів»
Цілі навчання: підготовка менеджерів міжнародних інфраструктурних проєктів, здатних ідентифікувати та розв’язувати складні задачі і проблеми у сфері менеджменту або у процесі навчання, що передбачають проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризуються невизначеністю умов і вимог в мінливості змін в політичному та соціо-економічному середовищі.
Теоретичний зміст предметної області: - парадигми, закони, закономірності, - принципи, історичні передумови розвитку менеджменту; -концепції системного, ситуаційного, адаптивного, антисипативного, антикризового, інноваційного, проєктного менеджменту тощо; - функції, методи, технології та управлінські рішення у менеджменті.
Методи, методики та технології: - загальнонаукові та специфічні методи дослідження (розрахунково-аналітичні, економіко-статистичні, економіко-математичні, експертного оцінювання, фактологічні, соціологічні, документальні, балансові тощо); - методи реалізації функцій менеджменту (методи маркетингових досліджень; методи економічної діагностики; методи прогнозування і планування; методи проектування організаційних структур управління; методи мотивування; методи контролювання; методи оцінювання соціальної, організаційної та економічної ефективності в менеджменті тощо). - методи менеджменту (адміністративні, економічні, соціально-психологічні, технологічні); - технології обґрунтування управлінських рішень (економічний аналіз, імітаційне моделювання, дерево рішень тощо). Інструментарій та обладнання: сучасне інформаційно-комунікаційне обладнання, інформаційні системи та програмні продукти, що застосовуються в менеджменті.
Спеціальний: Формування комплексу знань, умінь та навичок з управління міжнародними інфраструктурними проєктами, пов'язаних з комунікаціями в євроінтеграційних процесах, в ході розвитку та відновлення України.
1238 Керівники проєктів та програм
1210 Керівники підприємств, установ і організацій
131 Керівники малих підприємств без апарату управління
14 Менеджери (управителі) підприємств, установ, організацій та їх підрозділів
23 Викладачі
24 Інші професіонали
34 Інші фахівці
ЗК2. Здатність до спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності)
ЗК3. Навички використання інформаційних та комунікаційних технологій
ЗК4. Здатність мотивувати людей та рухатися до спільної мети
ЗК5. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів)
ЗК6. Здатність генерувати нові ідеї (креативність)
ЗК7. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу
СК2. Здатність встановлювати цінності, бачення, місію, цілі та критерії, за якими організація визначає подальші напрями розвитку, розробляти і реалізовувати відповідні стратегії та плани
СК3. Здатність до саморозвитку, навчання впродовж життя та ефективного самоменеджменту
СК4. Здатність до ефективного використання та розвитку ресурсів організації (проєкту)
СК5. Здатність створювати та організовувати ефективні комунікації в процесі управління
СК6. Здатність формувати лідерські якості та демонструвати їх в процесі управління людьми
СК7. Здатність розробляти проєкти, управляти ними, виявляти ініціативу та підприємливість
СК8. Здатність використовувати психологічні технології роботи з персоналом
СК9. Здатність аналізувати й структурувати проблеми організації, приймати ефективні управлінські рішення та забезпечувати їх реалізацію
СК10. Здатність до управління організацією та її розвитком
СК11. Здатність застосувувати технології проєктного менеджменту для розвитку окремих громад та територій
СК 12. Здатність визначати сучасні тренди в управлінні міжнародними інфраструктурними проєктами
СК 13. Здатність оцінювати можливі фінансові ризики, соціально-економічні наслідки управлінських рішень
ПРН2. Ідентифікувати проблеми в організації та обґрунтовувати методи їх вирішення
ПРН3. Проєктувати ефективні системи управління організаціями
ПРН4. Обґрунтовувати та управляти проєктами, генерувати підприємницькі ідеї
ПРН5. Планувати діяльність організації в стратегічному та тактичному розрізах
ПРН6. Мати навички прийняття, обґрунтування та забезпечення реалізації управлінських рішень в непередбачуваних умовах, враховуючи вимоги чинного законодавства, етичні міркування та соціальну відповідальність
ПРН7. Організовувати та здійснювати ефективні комунікації всередині колективу, з представниками різних професійних груп та в міжнародному контексті; ПРН8. Застосовувати спеціалізоване програмне забезпечення та інформаційні системи для вирішення задач управління організацією (проєктом)
ПРН9. Вміти спілкуватись в професійних і наукових колах державною та іноземною мовами
ПРН10. Демонструвати лідерські навички та вміння працювати у команді, взаємодіяти з людьми, впливати на їх поведінку для вирішення професійних задач
ПРН11. Забезпечувати особистий професійний розвиток та планування власного часу
ПРН12. Вміти делегувати повноваження та керівництво організацією (проєктом)
ПРН13. Вміти планувати і здійснювати інформаційне, методичне, матеріальне, фінансове та кадрове забезпечення організації (проєкту)
ПРН 14 Вміти застосовувати принципи належного врядування при розробці проєктів сталого розвитку громад
ПРН 15 Вміти управляти фінансовими ресурсами та реагувати на зміни щодо фінансового середовища в процесі підготовки та реалізації інфраструктурних проєктів
ПРН 16 Застосовувати творчій підхід (креативність) щодо підготовки та реалізації проєктів
ПРН17 Вміти реалізовувати міжнародні інфраструктурні проєкти для розвитку територій та громад
Обов'язкові дисципліни
Студенти що навчаються за освітньою програмою «Менеджмент міжнародних інфраструктурних проєктів» під час навчання мають можливість самостійно обрати 25% навчальних дисциплін з каталогу вибіркових дисциплін