Освітня програма «Культурологія, культурне розмаїття та розвиток громад»
Це єдина і унікальна освітньо-професійна програма в Україні.
Якщо ви хочете навчитися розробляти й реалізовувати проєкти культурного та гуманітарного спрямування, обіймати посади керівника державних установ культури і мистецтв, здійснювати аналіз, оцінку і прогнозування культурних, соціальних та політичних процесів із застосуванням фахових знань, стати фахівцем з культурного розмаїття, працювати в організаційних, видавничих, управлінських, експертно-консультативних, проєктувально-аналітичних структурах у відповідних наукових, культурних та освітніх інституціях, фондах, громадських організаціях, видавництвах, готувати аналітичні матеріали із гуманітарних питань, викладати культурологічні дисципліни, бути експертом з оцінки культурних цінностей, ви точно маєте вступити на цю освітню програму.
Магістранти вивчають подієву культуру, культурно-дозвіллєву діяльність громад, державне управління галуззю культури, культурне розмаїття та етнокультурні регіони України. Творчий розвиток молоді забезпечує «Студія культуротворчого перформансу», на базі якої проходять майстер-класи, зустрічі з діячами культури, творчі презентації, розробка культурних проєктів. Практична підготовка майбутніх фахівців проходить в департаментах і закладах культури, культурно-громадського розвитку.
Спеціальність 034 «Культурологія»
Освітня програма «Культурологія, культурне розмаїття та розвиток громади»
- культурні процеси, явища, стани та ознаки, їх усвідомлення, інтерпретація та моделювання;
- соціокультурні інститути та практики, що забезпечують формування культурних норм та цінностей, способи їх втілення та використання.
Ключові слова: культурологія, культурне розмаїття, громада, теорія культури, культурна регіоналістика, подієва культура та культура управління.
Теоретичне навчання здійснюється на основі поєднання лекційних, семінарських (практичних), лабораторних занять, дискусії, ділових ігор, підготовкою презентацій з самостійною роботою студента.
Практична підготовка передбачає проходження різних видів практики.
Здатність спілкуватися іноземною мовою.
Здатність генерувати нові ідеї (креативність).
Здатність приймати обґрунтовані рішення.
Здатність мотивувати людей та рухатися до спільної мети.
Здатність вчитися та оволодівати сучасними знаннями.
Здатність виявляти ініціативу та підприємність.
Здатність розробляти та управляти проєктами.
Здатність до оцінювання та аналізу інформації у процесі реалізації професійної діяльності.
Здатність виявляти культурні потреби суспільства та його окремих груп та визначати шляхи їх задоволення, забезпечувати культурні права і свободи людини.
Усвідомлення соціальної та етичної місії культуролога, а також можливостей та особливостей практичного використання культурологічного знання.
Здатність до ефективної взаємодії з представниками інших професій, а також до залучення до розв’язання проблем культури представників громадськості. 6. Здатність критично осмислювати історичні здобутки та новітні досягнення культури.
Здатність професійно діагностувати, прогнозувати, проектувати й моделювати культурний розвиток різних культурних регіонів, художньої та візуальної культури.
Здатність організовувати та керувати установами в галузі культури, відповідними структурними підрозділами підприємств, установ, організацій, враховуючи економічні, законодавчі й етичні аспекти.
Здатність надавати експертну оцінку, консультаційні послуги, здійснювати комунікацію, проєктувати навчання для зацікавлених сторін у секторі культури.
Здатність застосовувати спеціалізовані концептуальні знання, сучасні наукові здобутки культурології з метою критичного осмислення проблем інноваційного розвитку сфери культури.
Здатність виявляти повагу до культурних потреб кожного, визначати унікальну неповторність розмаїття культурних чинників сталого розвитку громади.
Здатність критично оцінювати результати діяльності команд та колективів, установ, структурних підрозділів у секторі культури, враховуючи аспекти соціальної та етичної відповідальності.
Аналізувати текстові та візуальні джерела інформації щодо культурних явищ та процесів, верифікувати інформацію у відповідності до професійних задач.
Аналізувати культурні права та свободи людини, форми та механізми їхньої ідентифікації, інкультурації, культурної адаптації з врахуванням регіональної специфіки.
Популяризувати професію культуролога, дотримуючись етичних принципів.
Організовувати та підтримувати комунікації з органами влади, науково-дослідними установами, інформаційно-аналітичними службами, засобами масової інформації з питань культури.
Вільно спілкуватися державною та іноземною мовами усно і письмово для обговорення професійних питань, презентації результатів досліджень та проектів.
Оцінювати історичні здобутки та новітні досягнення культурології.
Приймати ефективні рішення щодо розв’язання складних задач і практичних проблем культурного розвитку суспільства.
Організовувати й управляти діяльністю закладів культури та відповідними структурними підрозділами підприємств і установ.
Мати навички вироблення та ухвалення рішень з управління закладами та установами культури чи відповідними структурними підрозділами у непередбачуваних робочих та/або навчальних контекстах.
Мати навички організації та керівництва професійним розвитком осіб та груп у галузі культури.
Розуміти і застосовувати методи та засоби стратегічного планування, прогнозування, моделювання культурологічних заходів у розв’язанні комплексних задач культурної політики і забезпечення інноваційного розвитку соціокультурного середовища.
Здійснювати експертну оцінку культурних благ, послуг, потреб, культурних практик, культурно-мистецьких та дозвіллєвих проєктів.
Обов'язкові дисципліни
Студенти що навчаються за освітньою програмою «Культурологія, культурне розмаїття та розвиток громад» під час навчання мають можливість самостійно обрати 25% навчальних дисциплін з каталогу вибіркових дисциплін