магістр

Освітня програма «Екологія та охорона навколишнього середовища»

Only one Earth! Тільки одна Земля!

Запрошуємо всіх, хто небайдужий до збереження нашої планети, стати фахівцем з цього питання. Студенти освітньої програми вивчають вплив антропогенної діяльності на стан довкілля, способи мінімізації негативного впливу на екосистеми, методи екологічних досліджень і вибір оптимальних рішень для охорони та раціонального використання природних ресурсів.

Стати магістром з екології означає впливати, як координатор екологічних проєктів у промислових і громадських організаціях, дослідницьких інститутах, відомствах з охорони природи, заповідниках і рекреаційних територіях на відновлення та збереження довкілля для нас і майбутніх поколінь.

Умови вступу на програму Дізнайтесь умови вступу на програму "Екологія та охорона навколишнього середовища"
Христина Мітюшкіна
Христина Мітюшкіна [email protected] гарант освітньо-професійної програми, кандидат економічних наук, доцент

Програма спрямована на формування компетентностей ґрунтовного аналізу існуючих проблем довкілля та пошуку шляхів їх вирішення. Вона формує навички застосування нормативної бази з екології та екологічних стандартів на промисловому виробництві, вимірювання параметрів стану води, повітря, землі, флори, фауни та подальший їхній аналіз, проведення лабораторних чи польових досліджень, визначення ступеня шкідливого впливу діяльності людини на природу, розробка заходів щодо поліпшення якості життя людей і навколишнього природного середовища.

Будуємо екологічне майбутнє разом!

Профіль освітньої програми «Екологія та охорона навколишнього середовища»
Вартість навчання (денна форма)
22200 ₴/рік
Вартість навчання (заочна форма)
15600 ₴/рік
Галузь знань
Природничі науки
Спеціальність
Екологія
Форми навчання
Денна, заочна
Освітня кваліфікація
Магістр з екології
Кваліфікація в дипломі
Ступінь вищої освіти – Магістр
Спеціальність 101 «Екологія»
Освітня програма «Екологія та охорона навколишнього середовища»
Обсяг програми
90 кредитів ЄКТС, 1 рік 4 місяці
Мова викладання
українська
Наявність акредитації
Міністерство освіти і науки України НД №0592995
Переглянути сертифікат
Мета програми
Підготовка висококваліфікованих і професійних екологів, здатних вирішувати наукові задачі та питання щодо зменшення рівня антропогенного впливу на природне середовище, розробки ефективних природоохоронних заходів, а також розв’язувати практичні завдання у галузі екології та охорони навколишнього середовища.
Характеристика програми)
Предметна область
Об'єкт: структура та функціональні компоненти екосистем різного рівня та походження, антропогенний вплив на довкілля та оптимізація природокористування.

Ціль навчання: формування у здобувачів вищої освіти комплексу знань, умінь та навичок для застоування в професійній діяльності у сфері екології, охорони довкілля та збалансованого природокристування через теоретичне та практичне навчання.

Теоретичний зміст предметної області. Поняття, концепції, принципи природничих наук, сучасної екології та їх використання для охорони навколишнього середовища, збалансованого природокористування та сталого розвитку. Застосування концепцій, теорій та наукових методів природничиї наук для розв'язання спеціалізованих задач та вирішення практичних екологічних проблем, які характеризуються комплексністю, невизначеністю умов.

Методи, методики та технології. Здобувач має оволодіти методами збирання, обробки та інтерпритації результатів екологічних досліджень, навчиками науково-виробничої, проєктної, організаційної та управлінської діяльності в сфері екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування.

Інструменти та обладнання: обладнання, устаткування та програмне забезпечення, необхідне для натурних, лабораторних та дистанційних досліджень будови та властивостей екологічних систем різного рівня та походження.
Фокус програми
Загальний. Акцент на широкому огляді та глибоких знаннях з коеволюції суспільства і природи, сталого розвитку систем різного рівня та походження.
Орієнтація програми
Акцент на особистісних та групових компетентностях дослідження, сильній акцент на письмовій та інших формах комунікації рідною мовою та вільне володіння іноземною мовою.
Працевлаштування та продовження освіти
Працевлаштування
Випускники можуть обіймати посади: еколога, викладача вищого навчального закладу, молодшого наукового співробітника, наукового співробітника, наукового співробітника-консультанта, інженера-дослідника, інженера-лаборанта, інженера з відтворення природних систем, інженера з природокористування, фахівця з екологічної освіти.
Продовження освіти
Можливість навчання за програмою третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, підвищення кваліфікації.
Стиль та методика навчання
Підходи до викладання та навчання
Викладання проводяться у вигляді лекцій, практичних (семінарських) занять, індивідуальних занять, консультацій з викладачами, самостійної роботи студентів. Під час першого року навчання студент обирає напрям досліджень кваліфікаційної роботи та обговорює свій вибір з науковим керівником. Впродовж третього семестру студенти проходять науково-досліднку практику виключно з виконанням кваліфікаційної роботи.
Система оцінювання
Оцінювання навчальних досягнень здобувачів здійснюється за національною шкалою (відмінно, добре, задовільно, незадовільно; зараховано, незараховано); 100-бальною шкалою та шкалою ЄКТС (А, В, С, D, E, FX, F).

Види контролю: поточний контроль, письмові та усні екзамени, заліки, презентації, проходження практик, державна атестація у вигляді захисту кваліфікаційної роботи.
Програмні компетентності
Загальні
1. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями
2. Здатність приймати обґрунтовані рішення