Археологічна експедиція
Археологічна експедиція Маріупольського університету здійснює дослідження з 1997 року. Започаткував її викладач кафедри історичних дисциплін Володимир Кульбака. У 2010 році керівництво перейняв доцент кафедри історії та археології В’ячеслав Забавін.
Експедиція має на меті виявлення та дослідження поселень доби бронзи періоду зрубної культури, середньовічних кочовищ, курганних могильників доби бронзи й середньовіччя.
До повномасштабного вторгнення рф в Україну археологічна експедиція проводила роботу, спрямовану на виявлення, вивчення й охорону археологічних пам’яток Приазов’я. Наразі її учасники долучаються до досліджень побутових і поховальних пам’яток Великої Моравії епохи раннього середньовіччя, що у Словаччині.
Символом археологічної експедиції МДУ стало наскальне зображення бізона. Унікальна пам’ятка первісного мистецтва відкрита та досліджена у 2006 році В’ячеславом Забавіним.
Зображення на скелястій гряді великої рогатої тварини (бізона або бика/тура). Петрогліф виконаний в техніці графіті, властивій майстрам кам’яної доби. Гравюра нанесена на скелю на висоті 1,2 м від рівня сучасної поверхні. Висота реального зображення складає 920 мм, ширина – 1700 мм. Пам'ятка знайдена на узбережжі річки Кальміус поблизу села Піщевик Новоазовського району Донецької області.