Наглядова рада МДУ запрацювала у новому складі

Маріупольський державний університет не втрачає свого Духу на шляху до амбітних планів і мрій. Попри все його незламна спільнота сміливо рухається на зустріч новому. В цьому їй допомагатиме Наглядова рада, до складу якої долучилися добрі друзі та партнери вишу.

Об'єднання, спрямоване на підтримку з подолання труднощів і змін на краще, очолив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. В МДУ омбудсмен здобув ступінь магістра й захистив дисертацію на здобуття ступеня доктора філософії. На початку цього року він уклав офіційне партнерство з університетом для посилення гарантій прав і свобод людини.

Його заступником став голова Донецької обласної державної адміністрації, начальник обласної військової адміністрації Вадим Філашкін, а обов'язки секретаря взяла на себе директорка громадської організації «Серце Азовсталі» Ксенія Сухова. Разом із Маріупольським університетом члени Наглядової ради опікуються наданням вищої освіти військовим, зокрема захисникам Маріуполя, аби після закінчення служби вони мали можливість повернутися до звичного життя.

До складу керівного органу МДУ увійшов голова Федерації грецьких товариств України Степан Масхма. Від самого початку своєї історії університет плекає грецьку культуру, є центром вивчення еллінізму Приазов'я й України, тож партнерські зв'язки між інституціями тривають вже понад 30 років. Багаторічна співпраця об'єднує виш і з Торгово-промисловою палатою України. Бізнес-асоціація допомагає університету міжнародними контактами для його розвитку, тож її очільник Геннадій Чижиков також долучився до Наглядової ради.

Важливу підтримку на шляху перетворень надає директор із міжнародних зв'язків і відносин з інвесторами Групи «СКМ» Джок Мендоза-Вілсон. Завдяки його долученості до керівного органу виш роками покращував якість вищої освіти, інтегруючи передові європейські знання. Значну роль у цьому також відіграє ректор Університету Вітовта Великого Юозас Аугутіс. Литовський колега сприяє збереженню зв'язку українців за кордоном із рідною країною та активній діяльності МДУ в Альянсі європейських університетів Transform4Europe. 

Після втрати всього матеріального в Маріуполі через повномасштабне вторгнення незламний виш потребував відновлення діяльності на новому місці. Так на допомогу прийшов голова громадської організації «Спілка ректорів закладів вищої освіти України», ексректор Київського національного університету будівництва і архітектури Петро Куліков. Він підтримав колег у рішенні переміститися до столиці, надав у користування корпус, який невдовзі став фронт-офісом вишу. Багато років допомагав маріупольській академічній спільноті Олексій Дніпров – спочатку обіймаючи посаду в Офісі Президента України, а тепер як новий очільник КНУБА.

Новий етап життя вимагав пошуку своєї місії для визначення подальшого руху. МДУ розпочав кропітку роботу за проєктом «Відродження переміщених університетів: посилення конкурентоспроможності, підтримка громад» і його реалізація дала те, що визначає університет зараз – бренд, наповнений символізмом, і Стратегію розвитку з орієнтацією на громади. Настанови радниці при дирекції Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України Світлани Калашнікової, яка також увійшла до Наглядової ради, дали змогу університету віднайти себе в буремні часи.

Амбітні проєкти завжди були можливістю для саморозвитку і започаткування партнерств. Два роки тому незламний виш долучився до проєкту Twinning британської компанії Cormack Consultancy Group, в межах якого університети Сполученого Королівства допомагають своїм українським побратимам впоратися з викликами війни. Засновник і керівник CCG Чарльз Кормак був приємно вражений успіхами Маріупольського університету, тож через деякий час університет разом із Twinning розпочав реалізацію проєкту English4Ukraine з вивчення англійської мови. А за ініціативи президента Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Тараса Фінікова МДУ відкрив три нові освітньо-професійні програми публічного спрямування.

На нелегкому шляху з розвитку громад, освіти й України спільнота Маріупольського університету відчуває допомогу навіть від очільника нескореної країни. Перспективні починання і завзятість у збереженні маріупольської ідентичності відгукнулися радниці-уповноваженій Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ользі Будник і радниці-уповноваженій Президента України з питань безбар'єрності Тетяні Ломакіній, з якою пов'язана тісна співпраця для процвітання рідного міста Марії до жахливих подій війни.