Тиждень у Польщі для спільноти МДУ
Підтримка європейського руху України дає змогу спільноті Маріупольського державного університету вже зараз відчувати себе частиною великої європейської сім’ї. У межах проєкту Польського національного агентства з питань академічного обміну (NAWA) «Міст у майбутнє» освітяни, аспіранти і студенти здійснили подорож до Польщі.
Спочатку на представників незламного вишу чекав 8-й Сілезький науковий фестиваль Катовіце. Долучення до цієї щорічної масштабної події вже стало гарною традицією і можливістю зміцнити дружні зв’язки зі стратегічним партнером – Сілезьким університетом у Катовіце.
Кожен на фестивалі міг знайти для себе щось цікаве: лекції про таємниці Всесвіту, літературні обговорення, наукові експерименти, астрономічні шоу, майстеркласи, художні інсталяції та виставки технологічних досягнень.
Мені найбільше сподобалися лекції Льюїса Дартнелла про наше життя на планеті. Він один із моїх найулюбленіших професорів на цьому фестивалі. Також був цікавий ярмарок науки, орієнтований не лише на дітей, але і на дорослих. На локаціях можна було написати ім'я китайською, дослідити власний організм, створити щось на 3D-принтері, зробити фото у фотобудці з друзями на пам'ять про фестиваль,
– студентка МДУ Анастасія Руденко.
Серед спікерів події була і доцентка кафедри менеджменту та фінансів, координаторка Центру МДУ в Польщі Олена Суздалєва. Вона розповіла усім зацікавленим про незламний виш – від вимушеного переміщення та обрання нової місії до ключових векторів розвитку, серед яких диджиталізація, об’єднання громад Донеччини навколо університету, відкриття представництв в європейських університетах-партнерах.
Після освітянка взяла участь у дискусійній панелі про роль польського партнерства у трансформації вищої освіти України. До обговорення долучилися заступник директора NAWA Лукаш Голота, колеги з Сілезького університету – Емілія Рекош-Цебула, Томаш Петржиковский і Малгожата Міслівець, які минулого року за вагому допомогу отримали титул амбасадорів МДУ. Спікери торкнулися питання програм подвійних дипломів і труднощів, що виникають на шляху їх створення. Не обійшлося без обговорення ситуації, в якій доводиться працювати університетам в умовах війни, та цінності міжнародної підтримки для розвитку потенціалу викладачів і студентів.
По закінченні фестивалю на спільноту незламних чекали інші активності, організовані польськими друзями.
Освітяни МДУ мали можливість збагатити знання з міжнародної діяльності та розширити співпрацю. Від заступника директора Дипломатичного протоколу Міністерства закордонних справ Польщі Артура Гаразима вони дізналися про нюанси протокольної роботи: як розсаджувати за столом, розставляти прапори, підписувати двосторонні договори, обмінюватися подарунками та візитівками. Дослідники Сілезького університету презентували українським колегам власний мультидисциплінарний проєкт з точних наук, а також обговорили, яким чином можна долучити до нього знавців менеджменту й економіки.
Зі свого боку молодь покращувала мовні навички та навички роботи в команді. Ті студенти, які вже мали можливість вивчати польську в межах літньої школи, під час цієї поїздки збагачували власний словниковий запас. Інші ж відвідали тренінг про цінність єднання для розв’язання проблем.
Цей тренінг показав – щоб досягти хорошого результату, часто потрібна злагоджена робота всієї команди. Ми навчилися ділити проблеми на менші і поступово розвʼязувати їх, головне – вміти правильно розподілити обовʼязки. А ще зрозуміли, що виконання серйозних завдань можна зробити цікавим,
– студентка МДУ Дем’яна Репко.