Магістрант МДУ здобув медаль на конкурсі наукових робіт
Досліджувати обраний фах через наукову призму притаманно магістрантам Маріупольського державного університету. Участь у конкурсах – гарна можливість для них заявити про себе як про фахівців та відчути підтримку академічної спільноти.
Магістрант освітньо-професійної програми «Право» Едгар Розовенко став одним із переможців ІІІ Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт на здобуття медалей пам’яті видатних професорів кафедри кримінального права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.
Свої роботи на розгляд журі надіслали 50 дослідників правничої галузі – вихованців 18 закладів вищої освіти України та закордонну. Вони пройшли процедуру подвійного сліпого рецензування, за результатами якого були присуджені великі та малі медалі. Едгар Розовенко здобув Малу медаль пам’яті професора Марка Бажанова. Підбиття підсумків відбулося під час Міжнародної студентської наукової конференції «Харківські кримінально-правові читання».
Під науковим керівництвом доцентки кафедри права Анни Політової студент МДУ працював над темою «Геноцид за міжнародним кримінальним правом та Кримінальним кодексом України: проблеми притягнення до відповідальності».
Дослідники проаналізували термін «геноцид», закріплений у Конвенції про запобігання злочину геноциду та покаранню за нього й Римському статуті Міжнародного кримінального суду. Як світові практики, вони розглянули вироки Міжнародних трибуналів для колишньої Югославії та щодо Руанди.
Вже у національному контексті акцент був зроблений на ратифікації Україною у 2024 році Римського статуту та внесенні у зв’язку з цим зміни до статті про геноцид у Кримінальному кодексі. Вивчаючи досудові розслідування кримінальних правопорушень від початку збройного конфлікту, дослідники зробили висновок, що до ратифікації не було зроблено жодного судового вироку, а після – лише три.
Сьогодні є гостра потреба вивчення закордонного досвіду щодо притягнення винних до кримінальної відповідальності за злочин геноциду. Ратифікація міжнародних документів та їх подальша імплементація у національне законодавство повинна відбуватися з урахуванням практики країн, де мали місце збройні конфлікти. Визначення геноциду потребує удосконалення, адже воно набуває нових форм та проявів. Відсутність визначень деяких термінів, що віднесені до геноциду, призводять до подвійної кваліфікації таких кримінально протиправних діянь за статтями Кримінального кодексу України,
– магістрант МДУ Едгар Розовенко.