Академічна спільнота МДУ відвідала міжнародний форум Тransform4Europe у Німеччині

Минулого тижня щорічний форум Альянсу європейських університетів Тransform4Europe об’єднав представників 11 вишів-партнерів на базі Університету Саарленду, що у Німеччині. 

Від Маріупольського державного університету у заходах взяли участь очільник Микола Трофименко, представниці Центру міжнародної освіти: директорка Ірина Сікорська і провідна фахівчиня Катерина Горюнова, секретар студентської ради Дмитро Піцков. Героїчні люди незламного вишу долучилися до підбиття підсумків діяльності Альянсу і визначення планів на наступні три роки.

Під час зустрічі ректорів очільники університетів-партнерів підтвердили свої наміри щодо досягнення амбітних цілей Т4EU, серед яких підвищення якості освіти, поглиблення міжнародного співробітництва, обмін ідеями і напрацюваннями для професійного розвитку викладачів, а також отримання студентами європейського досвіду та міжкультурних компетентностей. Виступаючи перед академічною спільнотою Микола Трофименко розповів про життя Маріупольського університету в умовах тимчасового переміщення до столиці України: позитивні зміни, труднощі, виклики та перспективи.

Ірина Сікорська взяла участь у панельній дискусії з європейської ідентичності. Разом із колегами-освітянами вона обговорювала важливість соціального феномену для спільноти Європейського Союзу. Фахівчиня Маріупольського університету зосередила увагу на значенні ідентичності для українців і підкреслила вплив програми Еразмус+ на формування європейської свідомості та цінностей серед студентів нескореної країни.

Активними учасниками форуму стали і студенти. Дмитро Піцков представив молодь МДУ під час зустрічі студентських рад університетів Альянсу. Хлопці та дівчата обмінювалися найкращими практиками долучення до управління закладами освіти, розглядали питання інклюзивного навчання та працевлаштування. 

Зі свого боку Катерина Горюнова разом із інституційними координаторами інших університетів обговорювала заплановані активності Тransform4Europe на наступний період та участь у них викладачів і студентів незламного вишу. Варто відзначити, що усі партнери Альянсу підтвердили свою готовність підтримувати Маріупольській університет, зокрема прагнення героїчної спільноти стати частиною європейського освітньо-наукового простору. 

Напередодні форуму Альянс Transform4Europe успішно пройшов конкурс від програми Еразмус+ для продовження своєї діяльності. Від самого початку об'єднання провідні університети спільно працюють заради трансформації Європи – виховують освітчину студентську молодь, яка зможе протистояти найважливішим викликам цивілізації.

Останні новини: